Наука

Сміттєва ДНК здатна видалити страшні спогади людини

Згідно з дослідженням, проведеним університетом Квінсленду, фрагмент сміттєвої ДНК знищує спогади, пов’язані зі страхом. Це допоможе людям, які страждають від посттравматичного стресового розладу (ПТСР) і фобій.

DNA Complex Spiral Structure Фото від jamesteohArt

Вчені в міжнародному дослідницькому проєкті виявили новий ген: вони досліджували, як геном реагує на травматичні переживання.

“До недавнього часу вчені думали, що більшість наших генів складається зі сміттєвої ДНК, яка, по суті, нічого не робить. Але коли дослідники почали вивчати ці області, вони зрозуміли, що більша частина генома активна і транскрибується”, – говорить Тімоті Бреді, доцент Інституту мозку в Квінсленді

Автори використовували новий потужний підхід до секвенування і ідентифікували 433 довгих некодуючих РНК. Вони перебували в практично невивчених областях геному людини.

Дослідники знайшли новий ген ADRAM, він діє як каркас для молекул всередині клітини і допомагає координувати формування негативних спогадів, пов’язаних зі страхом.

Раніше вчені не проводили дослідження, присвячені розумінню того, як працюють ці гени і як вони можуть впливати на функції мозку в контексті навчання і пам’яті.

“Наші результати показують, що довгі некодуючі РНК створюють міст, що зв’язує динамічні сигнали навколишнього середовища з механізмами, які контролюють те, як наш мозок реагує на страх. Завдяки цьому ми можемо створити інструменти, які будуть вибірково націлюватися на довгі некодуючі РНК в мозку, які безпосередньо змінюють пам’ять. Це допоможе розробити нову терапію ПТСР (посттравматичного стресового розладу) і фобій”, – говорить Тімоті Бреді, доцент Інституту мозку в Квінсленді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button