Технології

Сніданок майбутнього: 3D-принтер і мікроводорості

Ймовірно, люди майбутнього зможуть забезпечувати себе їжею, не виходячи з дому. Якщо, звичайно, вони не матимуть нічого проти великого вмісту водоростей у щоденному раціоні.

Спеціаліст Лондонського королівського коледжу, доктор наук Марін Сава, зуміла створити 3D – біопринтер, який використовує різні поживні речовини, які у мікроводоростей, в якості « чорнила ».

Роботи над біологічним 3D – принтером почалися в рамках сільськогосподарського проекту, метою якого є забезпеченням їжею жителів так званих «харчових пустель» – районів Землі, населення яких зазнає труднощів зі здоровою їжею. Пристрій одержав назву Algaerium. Це слово утворено від кореня algae, що означає водорість.

За задумом творця, в основі Algaerium, «домашньої харчової ферми », лежить принцип струменевого друку. Пристрій дозволяє комбінувати поживні речовини, що містяться в різних видах мікроводоростей і створювати продукти харчування в залежності від потреби людини. Незважаючи на те що все це звучить не надто апетитно, дана технологія, на думку вчених, може врятувати багато життів.

Такі мікроводорості, як Chlorella, Spirulina і Haematococcu , являють собою набір « суперпродуктів » – вони багаті вітамінами і мінералами. Біопринтер, розроблений в Британії, здатний буквально відкачувати комбінації поживних речовин з водоростей і проводити їжу майбутнього.

У своїх майбутніх проектах Марін Сава має намір продовжити роботу з різними водоростями. У її планах – створення фільтрів і джерел енергії з використанням «морських рослин».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button