Земля

Снігові бурі атакували Ірландію та Великобританію

У п’ятницю, 2 березня, снігові бурі захопили більшу частину Ірландії і примусили велику Британію залучити військо, щоб впоратися з найгіршою за 30 років погодою.

Після спалаху сибірського холоду зі сходу південна Британія і Ірландія виявилися у владі шторму «Емма», який прибув з півдня і заблокував дороги, зупинив літаки і поїзди.

Нічні хуртовини залишали майже метрові замети по всій Ірландії і Шотландії. Ірландська громадська транспортна мережа повністю припинила роботу.

На піку шторму понад 100 000 будинків і підприємств залишилися без електроенергії. У п’ятницю були закриті ірландська фондова біржа, всі школи і більшість державних установ. Попередження про червоний рівень погодної небезпеки діяло на більшій частині Ірландії.

«Сьогодні країні потрібно залишатися в сплячці. Сподіваюся, ми продовжимо долати ці суворі погодні умови без трагедії», — сказав віце-прем’єр Ірландії Симон Ковеней .

У британському графстві Корнуолл семирічна дівчинка загинула в автомобільній аварії, коли машина в льодових умовах врізалася в будинок, повідомляє «Бі-бі-сі». Десятки пасажирів застрягли в поїздах на ніч в південній Англії.

Влада закликала армію, щоб допомогти врятувати сотні водіїв, які застрягли в снігу, і на перевезення працівників Національної служби охорони здоров’я. По всій Великобританії були закриті дороги і школи, скасовано багато авіарейсів.

Погодні умови в Шотландії, на яку спочатку припав основний удар сибірського холодного фронту, трохи покращилися, але влада застерегла жителів від поїздок у вихідні дні.

За словами місцевої ради, близько 30 автомобілів застрягли на дорозі недалеко від Абердіна, і багато інших дороги закриті через снігові замети. Жителів шотландської прикордонної зони закликали допомогти в очищенні доріг, де ряд автомобілістів опинилися в скрутному становищі.

Аудиторська фірма PwC підрахувала, що вартість страхових вимог споживачів і підприємств в Сполученому Королівстві, які постраждали від суворої погоди, становить не менше 15 мільйонів фунтів, хоча ще занадто рано прогнозувати остаточний рахунок.

«За останні три дні у нас вже було понад 8 000 ДТП, і їх число може значно зрости з збільшенням кількості снігу сьогодні», — заявив глава генерального страхового бізнесу PwC у Великобританії.

В ірландському Дубліні, який в останній раз бачив великий снігопад в 2010 році, люди використовували ванни і піддони для випічки як імпровізовані санки. Снігові та льодові умови торкнулися і південної Європи. У регіонах на півночі Італії погода змусила закрити ключові ділянки автомагістралей і паралізував залізничне сполучення.

Кнопка «Наверх»
Закрыть