Земля

Шаблезубі тигри виявилися сильніше, ніж передбачалося раніше

Призначення величезних іклів шаблезубих тигрів вже довгий час є причиною суперечок між різними вченими. Деякі дослідники вважають, що стародавні кішки вбивали своїх жертв тільки за допомогою гострих пазурів, а ікла використовувалися тільки для протикання їх м’якої шиї. Інші ж вчені впевнені, що ікла були настільки міцними, що цілком могли пробивати кістки — нещодавно у них з’явилися досить переконливі докази своєї теорії.

Нещодавно в науковому журналі Comptes Rendus Palevol були опубліковані результати дослідження, в ході якого на черепі шаблезубого тигра були знайдені проколи, імовірно зроблені зубами його родича. Виявлені отвори мають круглу форму, і по діаметру відповідають розмірам іклів шаблезубих тигрів.

Ікла шаблезубих тигрів могли протикати черепа

Це відкриття розкриває відразу два цікавих факти про давніх кішках. По-перше, їх ікла дійсно могли бути міцними і смертоносними знаряддями, а по-друге, вони влаштовували між собою битви. Таку поведінку можна помітити навіть у сучасних хижаків з родини котячих, таких як леопарди, пуми, гепарди і пантери.

Судячи по знайденим черепами, укуси шаблезубих тигрів не завжди були смертельними. На одному зі зразків отвір перебуває на верхній частині носа, між очима — на череп явно чинився великий тиск, але володар явно пережив атаку.

Можливо, палеонтологи не праві

Між тим, деякі дослідники ставляться до нової теорії з великим скептицизмом. За їх словами, отвори могли бути зроблені іклами інших великих хижаків тих часів, на зразок величезних ведмедів. Також їх могли залишити кігті гігантських лінивців мегатерій, або копита іншої тварини.

Однак, форма та загальні риси пошкоджень найбільше схожі саме на вплив іклів шаблезубих тигрів. У дослідників є ще одне підтвердження своєї теорії — знайдені раніше скам’янілості давніх броненосців показували, що шаблезубі кішки вбивали їх саме за допомогою своїх міцних іклів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button