Земля

Один з найбільших шельфових льодовиків зруйнувався через потоки води

Вчені встановили причину танення шельфових льодовиків Ларсена. Як виявилося, це сталося через теплі потоки води, властивості яких сильно відрізнялися від умов в цьому регіоні.

Група дослідників з декількох європейських інститутів знайшла докази того, що обвалення крижаних шельфів Ларсен А і Б було викликано теплими потоками води. У роботі, опублікованій в журналі Communications Earth and Environment, група описує, як вони відстежували рух потоків в період, коли сталося обвалення крижаних шельфів. Їх робота показала про ймовірні сценарії в Антарктиді в умовах триваючого глобального потепління.

Крижані шельфи утворюються, коли лід з льодовиків потрапляє в моря або океани, і замість того, щоб руйнуватися, плавають поверх океану. Попередні дослідження показали, що в міру глобального потепління крижані шельфи почали руйнуватися. І хоча такі руйнування не сприяють підвищенню рівня океану, їх втрата дозволяє породили їх льодовикам безперешкодно стікати в море. Попередні дослідження також показали, що однією з основних причин руйнування крижаних шельфів є потік більш теплої води під ними. У новій роботі дослідники виявили, що теплі річки також, швидше за все, є одним з факторів, що сприяють цьому.

Щоб дізнатися більше про можливий вплив атмосферних річок на антарктичний регіон, дослідники використовували кілька інструментів, включаючи комп’ютерний алгоритм, розроблений спеціально для виявлення потоків води, а також кліматичні моделі та знімки, зроблені з супутників. Визначивши і простеживши шляхи атмосферних річок вони виявили, що одна з них прибула в 1995 році, незадовго до обвалення Ларсена А, а інша — в 2002 році, незадовго до обвалення Ларсена Б.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button