Людина

Вчені довели, що чим ми мудріші, тим менше страждаємо від самотності

Дослідники говорять, що нове розуміння нейронної активності, пов’язаної з самотністю, допоможе зменшити численні впливи на фізичне і психічне здоров’я, пов’язані з цим почуттям.

Згідно з новим дослідженням, наш мозок реагує на самотність майже протилежно тому, як він сприймає мудрість. Це додає ще кілька доказів до популярної в науковому середовищі теорії про те, що чим ми мудріші, тим менше страждаємо від самотності в повсякденному житті.

Хоча асоціація самотності і мудрості була помічена і раніше, вчені вперше змогли побачити очевидний зв’язок на нейронному рівні.

«Нас цікавило, як самотність і мудрість пов’язані з емоційними упередженнями, тобто як ми реагуємо на різні позитивні і негативні емоції», – пояснив нейробіолог Джоти Мішра з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (UCSD).

За допомогою 147 учасників віком від 18 до 85 років і записів електроенцефалограми (ЕЕГ) Мішра і її колеги зосередили свою увагу на скронево-тім’яному з’єднанні (TPJ) – мозковому вузлі, де збирається і потім обробляється внутрішня і зовнішня інформація.

Добровольцям було запропоновано опитування, щоб вони самі оцінили свій ступінь самотності і мудрості, а потім їх попросили пройти простий когнітивний тест, вибираючи обличчя з позитивним (щасливим), негативним (сумним), загрозливим (злим) або нейтральним виразом обличчя, які відображалися в фоновому режимі.

Самостійно оцінюючих себе самотніх людей найбільше відволікали сердиті обличчя – їх когнітивні процеси в області TPJ сповільнювалися. Однак більш мудрі люди більше реагували на щасливі обличчя, що прискорювало їх когнітивні процеси в області TPJ. Нервові реакції були багато в чому протилежними, в залежності від того, чи відчував хтось себе самотнім або мудрим.

Дослідники також виявили, що реакція одинаків на гнів викликала велику активність в лівій верхній тім’яній корі головного мозку (що відповідає за розподіл уваги), в той час, як реакція «мудреців» на щастя викликала велику активність в лівому острівці мозку (яка обробляє соціальні характеристики, такі як співчуття).

«Це дослідження показує, що зворотний зв’язок між самотністю і мудрістю, яку ми виявили в наших попередніх клінічних дослідженнях, принаймні частково вбудована в нейробіологію, а не є просто результатом суб’єктивних упереджень», – впевнена нейропсихіатрія Діліп Йесте з Каліфорнійського університету в США.

Хоча команда заявляє, що буде потрібно набагато більше досліджень, в тому числі аналіз людей протягом більш тривалого проміжку часу, нова робота дійсно надає корисні відомості про те, як мозок людей, які почуваються самотніми, обробляє інформацію.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button