Земля

Соціальний статус визначає епігенетику ссавців

Дослідження вчених з Інституту Лейбніца вказує на ланку, якої бракує між соціальними та фізіологічними факторами. Їхня робота вперше показала, що соціальна поведінка і статус відображаються на молекулярному рівні активації генів – епігеномі, який регулює всі основні фізіологічні процеси.

by @EyeEm

Вчені працювали з плямистими гієнами – високосоціальними ссавцями, щоб відстежити вплив ієрархії на епігеном старих і молодих особин. Епігенетика відповідає за активність генів – їхнє увімкнення або вимкнення, яке має великий вплив на фізіологію. Тепер на прикладі гієн представлені перші докази, що соціальний статус визначає епігенетику ссавців, пише Science Daily.

Команда проаналізувала зразки кишкового епітелію диких гієн. Особини представляли самок і самців різного соціального становища і віку, включно з дитинчатами. Додатково вивчали результати інших довгострокових спостережень за гієнами, спрямовані на епігенетичний досвід.

“Наш аналіз вперше представив докази епігенетичних ознак соціальної нерівності у них”, – заявила авторка роботи Александра Вейріх. Спостереження показали, що епігенетичні ознаки, пов’язані з важливими фізіологічними процесами, були стабільні на всіх етапах життя тварини. Вони брали участь у перетворенні енергії, імунній відповіді та інших процесах.

Отримані результати мають важливе значення для подальшого вивчення впливу соціального статусу людей на здоров’я з точки зору епігенетики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button