Земля

Знайдено живу “скам’янілість”. Цей вид вважали зниклим мільйони років тому (фото)

Невеликого молюска, який раніше був відомий тільки зі скам’янілостей, недавно знайшли живим в Нейплс-Пойнт. Подробиці опубліковані в статті для журналу Zookeys.

Недалеко біля узбережжя Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі знайшли живого молюска, якого всі вважали вимерлим.

У Нейплс-Пойнт, Південна Каліфорнія, знайшли невеликого молюска. Як розповів Джефф Годдард, співавтор дослідження і вчений, який виявив морське створіння, цей вид вважався зниклим мільйони років тому.

Під час денного відливу в листопаді 2018 року автор дослідження перевертав каміння в пошуках голожаберних морських слимаків на мисі Неаполь, коли його увагу привернула пара маленьких напівпрозорих двостулкових молюсків. Він не став їх збирати і сфотографував інтригуючих тварин крупним планом.

Фото давно втраченого молюска в Південній Каліфорнії. Автор: Джефф Годдард

За якісними зображеннями Годдард встановив їх таксономічну приналежність – невідомий вид належав до сімейства двостулкових молюсків. Своїм відкриттям він поділився з Полом Валентичем-Скоттом, почесним куратором відділу малакології в Музеї природної історії Санта-Барбари. Однак фотографій для впізнання не вистачило. Джефф Годдард повернувся на пляж, щоб зібрати молюсків. Через дев’ять спроб, у березні 2019 року, йому це вдалося.

Два вчених провели розслідування і встановили, що вид належить до викопного виду — Cymatioa cookie. Раніше він був відомий лише зі скам’янілостей.

Крихітний молюск (внизу в центрі) сидить поруч із хітоном у припливних затоках Нейплз-Пойнт. Фото: Джефф Годдард

Вчені зрозуміли, як молюски потрапили до Санта-Барбари. Їх принесло течіями, а подорожували вони у вигляді планктонних личинок під час особливо жаркого періоду, з 2014 по 2016 рік. Тоді багато морських видів поширилися на північ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments