Головна / Земля / Морський лід скоротився до рекордно низьких показників

Морський лід скоротився до рекордно низьких показників

Морський лід по всьому світу скоротився до рекордно низького значення для січня минулого місяця, кажуть експерти. Причина — збільшення періоду танення полярного снігу.

У січні 2018 року площа морського льоду в Арктиці склала 13,04 млн кв. км. Це на 1,3 млн кв. км менше середньої площі морського льоду з 1981 по 2010 роки, що стало найнижчим значенням для січня у супутниковому літопису, відповідно до Національного центру даних про сніг і лід США.

У поєднанні з низьким рівнем льоду в Антарктиді, глобальна площа морського льоду стала рекордно низькою для січня, повідомляє організація.

Новина прийшла всього через кілька днів після того, як дослідники з Колорадського університету в Боулдері повідомили, що швидкість підйому рівня моря зростає кожен рік, в основному — за рахунок прискореного танення в Гренландії і Антарктиді.

Національний центр даних про сніг і лід США, який вивчає і аналізує сніг, льодовики і крижані щити, повідомляє, що лід у Північному льодовитому океані досяг нового рекордного мінімуму і в кінці і на початку минулого місяця. Арктика пережила тиждень рекордно низьких денних обсягів льоду на початку місяця, середній показник для січня побив рекордний мінімум 2017 року.

«Лід ріс весь місяць майже з середньою швидкістю, і в середині місяця денна площа льоду була більше, ніж в 2017 році, — повідомляє доповідь. — Однак до кінця січня площа була знову нижче показників 2017 року».

Однак глава Центру Марк Серрез сказав, що стурбований більш, ніж коли-небудь, так як скорочення льоду зараз відбувається цілий рік — як взимку, так і у вересні, найтеплішому місяці. Швидкість убування морського льоду в січні становить 47,6 тисячі кв. км на рік або 3,3 % в десятиліття.

Експерти кажуть, що в цьому році ситуація в Антарктиді також тривожна.

«У Південній півкулі після 11 січня морський лід почав спадати, що призвело до другої з мізерності площі льоду в січні за всю історію спостережень. Мінімальна площа для цього часу року в Антарктиді була зафіксована в 2017 році», — повідомляє Національний центр даних про сніг і лід США.

Покрив морського льоду переважно молодий і тонкий, а старий і щільний лід становив лише 21 % крижаного покриву в 2017 році проти 45 % в 1985 році.