Технології

Solar Home забезпечить жителів Азії дешевою сонячною енергією

27 млн сімей в Східній Азії живуть без електрики. Щорічно вони змушені в буквальному сенсі спалювати по $3 млрд в керосиновому еквіваленті. Допомогти цим сім’ям хоче стартап Solar Home, його рішення дозволять сім’ям витрачати на електрику не більше $15 в місяць, пише Techinasia.

Зараз величезна кількість сімей в Східній Азії змушені усіма доступними способами компенсувати відсутність енергетичних мереж. Вони купують величезні кількості гасу, небезпечні батареї і використовують інші неефективні і небезпечні рішення.

Існуючі рішення, що використовують поновлювані джерела енергії, недоступні більшій частині азіатського населення. За найдешевші системи вимагають від $100. Власникам місцевих магазинів, багатодітним сім’ям та іншим місцевим мешканцям віддати таку суму за раз просто неможливо.

Solar Home надає більш гнучку модель. Це можна порівняти з кредитом або розстрочкою, тільки інтегрованої в саму систему. Людина платить тоді, коли йому потрібна енергія. Вона може платити кожен день, кожен тиждень або місяць. Приблизно через 2 роки платежі закінчуються, і система переходить у постійне користування власників будинків. Так як більша частина населення отримує в середньому $85 на місяць, то платити від $3 до $15 за електрику вже не так складно. І компанія прогнозує, що в наступному році буде встановлено 10 тисяч таких систем.

Така ж проблема існує в Африці, але там вже працює інший стартап зі схожими механізмами бізнесу. Off-Grid Electric збирається обладнати мільйон будинків у сільській частині Африки дешевими сонячними панелями. Установка обійдеться всього в $6 і приблизно стільки ж доведеться платити щомісяця. Але є більш прості рішення: манчестерська фірма Inventid запустила проект лампочок на сонячних батареях, які будуть продавати по $5 за штуку. За задумом, ці лампочки будуть продаватися в африканських країнах, де є проблеми з електрикою.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»