Всесвіт

Волонтери та нейромережа відкрили 40 000 кільцеподібних галактик (фото)

Дослідники розробили електронний алгоритм, який допомагає класифікувати космічні об’єкти. Завдяки спільній роботі людей і штучного інтелекту знайдені тисячі рідкісних галактик. Про відкриття повідомляє британське Королівське астрономічне товариство.

Фото: кільцеподібна галактика AM 0644-741. Джерело: NASA, ESA, and the Hubble Heritage Team (AURA / STScI)

Дослідники з Манчестерського університету використовували результати роботи волонтерів проекту Galaxy Zoo для розробки автоматичного помічника. Алгоритм “Зообот” визначає об’єкти на знімках і пророкує можливі помилки добровольців.

Галактики живуть хаотичним життям. Зіткнення з іншими галактиками і викиди енергії надмасивних чорних дір змінюють кольори і орбіти мільярдів зірок, залишаючи контрольні маркери, пояснюють вчені. Волонтери проекту Galaxy Zoo шукають такі сліди, щоб допомогти вченим досліджувати Всесвіт. Складність полягає в тому, що потрібно вивчити мільйони зображень, щоб зрозуміти, яким подіям відповідає кожен маркер.

Щоб підвищити швидкість роботи, вчений з Манчестерського університету використовував дані, зібрані за десять років роботи проекту Galaxy Zoo, для навчання алгоритму-помічника. Всього в наборі було зібрано понад 96 млн записів. Система може відповідати на 50 різних питань користувачів, допомагаючи коректно визначати знайдені події і виявляючи помилки волонтерів.

Об’єкт Хога -кільцеподібна галактика в сузір’ї Змії. Фото: NASA / ESA and the Hubble Heritage Team (STScI / AURA)

Дослідники відзначають, що завдяки спільній роботі учасників проекту і алгоритму вдалося знайти вже 40 тис. рідкісних кільцеподібних галактик. Це в шість разів більше, ніж було відомо раніше.

Кільцеподібна галактика являє собою щільне ядро, оточене кільцем яскравих молодих зірок, відокремленим від ядра деякою відстанню. Формування таких кілець займає мільярди років. При цьому вони легко руйнуються при зіткненні з іншими об’єктами. Величезний масив нових даних допоможе вивчити розвиток і старіння ізольованих галактик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button