Технології

Сонячна електростанція в контейнері (фото+відео)

Швейцарський стартап PWRstation представив складну фотоелектричну систему на 5,6 кВт, розраховану на транспортування в стандартному вантажному контейнері і швидкий запуск в роботу всього однією людиною.

В основі мобільної сонячної електростанції лежить розроблена PWRstation конструкція EXOrac Tryptic. Це система важелів, які дозволяють компактно збирати пристрій і виконують функцію опори для фотомодулів в розкладеному стані.

Сонячна електростанція в контейнері

Нова установка PWRstation складається з 15 сонячних панелей на 375 Вт кожна і пропонується за ціною 7050 доларів США. У 10-футовому морському контейнері поміщаються дві такі моделі. Як пояснює генеральний директор і засновник стартапу Роберто Альбертелла, головна перевага розробки полягає в мобільності:

«Системи на основі Exorac придатні для використання в збройних силах, оскільки їх застосування не обмежує свободу пересування, і при надзвичайних ситуаціях, тому що вони дозволяють швидко отримати надійне джерело енергії, незалежне від додаткового постачання, що характерно, наприклад, для дизельних електрогенераторів».

PWRstation має намір випустити й більші рішення на базі EXOrac Tryptic. Зараз компанія працює над створенням комерційного продукту, який буде відповідати розмірам 40-футового контейнера і включати 100 сонячних установок по 3 кВт кожна, їх можна буде збирати і розкладати менш ніж за пів години.

Сонячна електростанція в контейнері

У PWRstation кажуть, що створення мобільних фотоелектричних установок це пошук компромісу між вартістю і масою. Хоча полегшені сонячні модулі дорожчі за традиційні, для них потрібно менше масивна і, отже, дешевша несуча конструкція. Саме тому PWRstation використовує у своїх розробках легкі і потужні напівтверді сонячні батареї.

Крім мобільних рішень, PWRstation пропонує компактну систему з шести фотомодулів Veetoo. Вона призначена для експлуатації в складі армійських напівстаціонарних установок, а також для постійного розміщення на промислових будівлях. Її невеликі блоки добре підходять для монтажу на старих покрівлях, тому, що їх можна швидко складати незалежно один від одного на час ремонту та заміни даху.

Системами PWRstation вже користуються і комерційні компанії, наприклад, Schneider Electric, і гуманітарні організації, такі як УВКБ ООН та пуерто-риканська Iniciativa Comunitaria.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button