Технології

Вітрогенератор, здатний постачати електрикою 25 000 домогосподарств, побудували в Китаї (фото)

Китайська компанія оголосила про завершення монтажу найбільшої в країні морської турбіни електрогенератора потужністю 13 МВт. Наступна мета – світовий рекорд в 16 МВт.

Компанія China Three Gorges, яка займається будівництвом вітряних електростанцій, завершила монтаж вітрогенератора з потужністю 13 МВт біля південно-східного узбережжя Китаю. Установка може виробляти достатньо електроенергії для 25 000 домогосподарств з трьох осіб. Наступний етап проекту – установка турбіни потужністю 16 МВт, найбільшої в світі.

Для установки електрогенератора інженери використовували платформу Baihetan площею близько 4 200 м.кв. Вона утримується на місці за допомогою спеціальних паль, що занурюються на глибину до 70 м, і може витримувати навантаження до 6,5 тис. т.

Представники компанії, повідомляють, що висота вітрогенератора становить 130 м, що приблизно відповідає 40-поверховому будинку. Для виробництва електроенергії використовуються обертові ротори, які охоплюють площу 35 000 м.кв. За оцінками розробників, з урахуванням середньої швидкості вітру в регіоні, одна така електростанція може знизити споживання вугілля на 15 тис. т. на рік і викиди вуглекислого газу на 38 тис. т.

Будівництво вітрогенератора. Фото: China Three Gorges

Новий електрогенератор – частина проекту зі створення масштабної вітрової електростанції з сукупною потужністю близько 400 МВт. Після завершення робіт на цій ділянці інженери почали монтувати вітрогенератор потужністю 16 МВт. Його висота складе близько 146 м, а діаметр лопатей — 252 м.

Готова електростанція буде генерувати 1,6 Твтг електроенергії, що за оцінкою компанії дозволить щорічно економити 500 тис.т вугілля і скоротить викиди парникових газів на 1,36 млн т. традиційно у вітровій енергетиці використовуються генератори потужністю до 10 МВт. Турбіни більшої потужності можуть генерувати істотно більше електрики, в той час як витрати на виробництво і установку не збільшуються пропорційно, дозволяючи скоротити вартість виробництва.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button