Всесвіт

«Джерела чадного газу» вкажуть на відповідні для життя планети, вважають астрономи

Дослідники визначили додаткові ознаки потенційно населених планет.

Японські дослідники використовували моделювання визначення умов, сприятливих у розвитку на екзопланеті життя у формі, що утворилося на Землі. Аналіз показав, що в атмосфері планети, яка розвивається також як Земля, не повинні спостерігатися «відпливи» чадного газу.

Пошук населених екзопланет передбачає пошук планет з умовами, подібними до Землі, з рідкою водою, відповідним температурним діапазоном і атмосферними умовами. Але наявність рідкої води сама по собі не гарантує життя на планеті. На Землі такі сполуки вуглецю, як метан, вуглекислий та чадний гази, що відіграють вирішальну роль у формуванні клімату та біогеохімії і, мабуть, сприяли виникненню життя.

Використовуючи аналітичні моделі, дослідники встановили, що для неживих планет земного типу характерні — джерела чадного газу, зниження концентрації газу в атмосфері. Вони можуть бути пов’язані або з надмірною кількістю вуглекислого газу або з активним виділенням метану в вулканічних викидах.

Дослідники дійшли висновку, що для планет, на яких може формуватися життя, має дотримуватися певне співвідношення в концентрації чадного та вуглекислого газів та чадного газу та метану. Тільки в цих умовах можна уникнути втрати чадного газу та його використання у мікробіологічних процесах. Цю властивість можна використовувати як додатковий параметр для пошуку екзопланет, вважають автори дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button