Технології

Вбудовані в будівлі сонячні батареї (BIPV) вигідні для Європи – доведено новим дослідженням

Дослідники з норвезького Університету Ставангера визначили, що в більшості європейських країн економічно доцільно використовувати сонячні панелі, інтегровані в конструкції будівель.

У своїй роботі вчені порівняли витрати при енергопостачанні від електромережі та від інтегрованих фотомодулів (BIPV). Головна стаття витрат в першому випадку – плата за електроенергію. В Євросоюзі цей параметр коливається від 11 центів за кіловат-годину в Угорщині та Литві до 31 цента в Данії. Обчислення виконувалися виходячи з очікування щорічного підвищення тарифів на 2%.

До вартості електроенергії додали витрати на контроль викидів парникових газів, які супроводжують генерацію електрики для мережі. Дослідники назвали ціну 50 євро в перерахунку на тонну утворюється вуглекислого газу. Вони припустили, що кожен рік витрати будуть збільшуватися на 4%, а обсяг викидів – скорочуватися на 2,1%.

Основний економічний показник для автономних фотоелектричних систем – нормована вартість електроенергії. В рамках дослідження вчені взяли, що загальний термін служби установки складе 30 років, протягом яких ККД сонячних панелей щорічно знижується на 0,5%. При цьому раз в 15 років потрібно замінити інвертори. Розмір експлуатаційних витрат вважається рівним 0,5% від всієї суми інвестицій.

В якості середнього рівня ефективності фотоелектричних систем дослідники вибрали 16%. Таке невисоке значення відображає втрати через неоптимальну орієнтацію на сонці панелей, вбудованих в фасади, і знижений ККД сонячних батарей з кольоровою поверхнею. Природно, вчені також підрахували витрати на придбання обладнання і вбудовування його в стіни і дахи будинків.

Виходячи з цих вступних і показників потужності сонячного випромінювання в різних регіонах, було визначено, що в середньому в Європі кожен квадратний метр інтегрованих в конструкцію будівлі фотомодулів за весь термін їх служби виробить 3601 кВт • год. Максимальна величина цього показника – 5084 кВт • год – досягається на Кіпрі, а найменша – 2819 кВт • год – в Фінляндії.

Прибуток від генерації електрики BIPV робить їх економічно ефективними в будь-якій точці Європи. Причому навіть без урахування можливого доходу в більшості країн вони виявляються вигіднішими традиційних рішень. Дослідники відзначають, що важливо використовувати якісні комплектуючі, оскільки їх термін їх служби і ККД мають визначальний вплив на витрати й прибутковість системи.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button