Технології

Сонячні панелі з бактерій: ось як вони працюють

Вчені знайшли спосіб вводити вуглецеві нанотрубки в фотосинтезуючі бактерії і тим самим значно збільшувати їх електричну потужність. Крім того, ці структури, як виявилося, можуть передаватися у спадок.

Image by Samuel Faber from Pixabay

Сонячні елементи є провідним джерелом відновлюваної енергії, але їх виробництво має великий вплив на навколишнє середовище. На щастя, як і в багатьох інших областях, ми можемо поліпшити власні технології, поглянувши на процеси, що відбуваються в природі.

В ході роботи група вчених змогла впровадити вуглецеві нанотрубки – згорнуті в тунель листи графену, відомого своєю високою електричною провідністю – всередину бактерій. Мікроорганізми з нанотрубками змогли виробляти в 15 разів більше електроенергії, ніж їх невідредаговані аналоги, при тій же кількості сонячного світла.

За словами дослідників, помістити нанотрубки всередину бактерій непросто – для цього потрібно було розмістити на поверхні трубок позитивно заряджені білки. Це дозволило прикріпити їх до зовнішніх мембран бактерій, які заряджені негативно. Такий спосіб спрацював на двох видах бактерій – Synechocystis і Nostoc, які мають дуже різні форми.

Але, мабуть, найбільш інтригуюча частина полягає в тому, що коли бактерії ділилися, вони передавали вуглецеві нанотрубки – і їх електричні властивості – новим клітинам. З плином поколінь ефект ставав все меншим, оскільки вуглецеві нанотрубки розподілялися між все більшою кількістю клітин. Однак, це цікаве свідчення концепції того, що команда називає «спадковою нанобіонікою».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button