Технології

Ізраїльський стартап знизив вартість отримання «зеленого» водню до $1 за кілограм

Проривну технологію запропонувала компанія H2Pro.

Зазвичай при розщепленні води електрична енергія не просто відокремлює атоми водню від кисню, але також з’єднує два атоми Н і два атоми О, утворюючи відповідні гази. H2Pro знижує витрату енергії, розділяючи цей процес на два. По-перше, на катоді електролізера створюється водень. Також хімічна реакція змінює склад нікелевого анода. Потім елемент заповнюється гарячою рідиною, яка допомагає аноду виділяти кисень за допомогою теплової, а не електричної енергії, перш ніж знову приступити до першого кроку.

Виробництво дешевого «зеленого» водню, отримання якого продемонстрували поки на рівні лабораторних зразків, вже підтримали фонди Білла Гейтса і гонконгського мільярдера Лі Кашина, а також компанії Hyundai Motor і Sumitomo. Сукупно вони надали стартапу $22 млн на масштабування технології до промислових прототипів.

Змінивши технологію лужних електролізерів, які найчастіше використовуються для виробництва зеленого водню, стартап обіцяє, що у другій половині 2020 року зможе виробляти «зелений» водень за ціною за $1 за кілограм. Аналітики BloombergNEF не очікували такої ціни раніше 2050 року. Для порівняння у 2019 році кілограм «зеленого» водню обходився в $2,50 — $6,80.

Зараз H2Pro може виробляти всього близько 100 грамів водню у своєму лабораторному прототипі. Незабаром розробники сподіваються зібрати більший апарат, який видаватиме 1 кг у день.

«Попит на водень по всьому світу зростає: ще два роки тому вести переговори з інвесторами про це паливо було набагато складніше, – кажуть засновники стартапу H2Pro. – Залучені кошти — $22 млн — підуть на подальші дослідження і розробку електролізерів комерційних масштабів».

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button