Відео

Сонячні батареї захоплюють світ: перша плаваюча сонячна ферма

В останні кілька років сонячні батареї набирають все більшої популярності. Тепер вони встановлюються не тільки в спеціальних комплексах, але і на звичайних будинках, заводах і офісах. Все це робиться з метою збільшення енергонезалежності господарських об’єктів. А недавно з’явилися так звані «сонячні ферми» – відносно невеликі комплекси збору та перетворення сонячної енергії в електрику.

foto_cikavosti_02.10.2014-017_resized

У Великобританії вже в наступному році з’явиться перша плаваюча сонячна ферма. Побудовано комплекс буде в Беркширі, на півдні країни, на приватні інвестиції. За офіційними даними вартість проекту перевищує позначку в 405 тисяч доларів США. Згідно з проектом на одному з озер буде встановлено 800 фотоелектричних панелей, сонячних батарей, потужність кожної з них при цьому повинна скласти 200 кВт.

Читайте також: Сонячні електростанції будуватимуть на воді

Творець комплексу зазначив, що він не просто хоче заробляти на виробництві сонячної енергії. Проект ферми спрямований ще й на популяризацію даного способу отримання електрики. Ця ферма зможе виробляти не дуже великі обсяги енергії, проте за підрахунками фахівців прибуток від неї може бути значною – до 32 тисяч доларів на місяць.

Повернути свої інвестиції вкладник зможе вже через шість, максимум дванадцять місяців вважають фахівці. Що стосується терміну дії, то без модернізації чи реконструкції станція зможе пропрацювати більше 20 років, стабільно виробляючи електрику з сонячної енергії.

foto_cikavosti_02.10.2014-017-01_resized

Варто також нагадати, що будівництво аналогічних плавучих комплексів буде здійснюватися і в інших країнах. Так, зокрема в Японії на воді планують створити одразу дві повноцінних сонячних електростанції.

Натхнення: www.ecobyt.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button