Технології

Сонячну ферму відправлять на орбіту Землі: це перший прототип унікальної станції (фото+відео)

Космічні сонячні електростанції зможуть отримувати відновлювану енергію з орбіти цілодобово і без вихідних.

Каліфорнійський технологічний інститут нещодавно отримав пожертвування в розмірі 100 мільйонів доларів для запуску першого прототипу сонячної ферми на орбіту.

Дослідники проекту прагнуть розробити технологію, яка зможе цілодобово і без вихідних отримувати сонячну енергію з космосу. Вони будують сучасні надлегкі конструкції, які можуть збирати і потім передавати енергію на Землю з орбіти.

Збирати сонячну енергію в космосі дуже зручно. Доступ до світла-24-години на добу, не заважають атмосфера і погодні умови. Енергетичний потенціал у космосі приблизно у вісім разів краще на квадратний метр сонячної панелі, ніж тут, на Землі. Проблема в тому, що і витрати на запуск, складання та обслуговування обладнання космічні.

Однак співробітники Каліфорнійського технологічного інституту (“Калтех”) працює над проектом космічної сонячної енергії вже майже 10 років. За цей час вони зібрали мільйони доларів пожертвувань і створили функціональні прототипи «плитки» площею близько 10 см. Вони не тільки вловлюють сонячну енергію, але і відповідають за перетворення її в радіочастоти і бездротову передачу.

Високоінтегровані, дуже гнучкі плитки, важать менше 2,8 г кожна. Їх спроектували так, щоб їх можна було скласти до конфігурації з практично нульовим невикористовуваним простором. Це означає, що вони легко помістяться в ракету-носій і їх простіше відправити на орбіту, де вони самі розгорнуться. Прототип плитки, який збирає світло та передає енергію на приймач, показаний у відео нижче.

Таким чином, вся космічна сонячна батарея задумана як ультрамодульна збірка. Плитки призначені для включення в смуги шириною 2 м і довжиною до 60 м. Ці смуги об’єднаються в модулі розміром близько 60*60 м.

У грудні цього року прототип протестують у космосі. Точно неясно, скільки грошей піде на проект.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments