Відео

На Сонці зафіксовано величезну пляму (відео)

Космічне агентство НАСА опублікувало на YouTube кадри великої плями на поверхні Сонця — вона поступово стає видимою з Землі по мірі обертання світила.

Кадри були отримані Обсерваторією сонячної динаміки (Solar Dynamics Observatory) НАСА в період з 5 по 11 липня. Хоча на відео пляма здається відносно невеликою, вона більша від нашої планети, підкреслили вчені.
Ця пляма стала першою, що з’явилися на видимій частині сонця за два дні. Під час зниження сонячної активності подібні явища відбуваються рідше, ніж зазвичай. Хоча пляма може викликати сонячні спалахи, говорити про це з впевненістю поки занадто рано, відзначають в НАСА.

Сонце переживає періоди зростання і зниження активності, які змінюють один одного з періодом приблизно в 11 років. У період зростання активності на Сонці значно частіше відбуваються спалахи, з’являються «корональні діри — області з підвищеною швидкістю сонячного вітру — і викиди плазми, які стають причиною магнітних збурень на Землі.

Головним показником рівня активності світила вважається кількість сонячних плям. Вони з’являються частіше при максимумах активності і значно рідше — при штилі на Сонці.

Кнопка «Наверх»