Земля

Американські вчені стурбовані зростанням кількості непояснених торнадо

Учені з Колумбійського університету стурбовані збільшенням кількості непояснених торнадо, які активно фіксуються в США останні десятиліття. Незрозуміло, які саме кліматичні зміни призвели до зростання.

201cdcd72ac2c6b64967c5d0ae603db7

Зокрема, збільшення кількості подібних стихійних лих (як і збільшення шкоди від них) відзначається з 1954 року.

Паралельно встановлено, що виросла частота таких явищ, як грози. Згідно зі звітом Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA), з глобальним потеплінням вони не пов’язані.

Щоб зрозуміти причини змін, фахівці мають намір провести ряд додаткових досліджень.

30 листопада 2016 року на США обрушилися зливи, град і величезна кількість смерчів, які бачили в штатах Алабама, Теннессі, Луїзіана і Міссісіпі. Причому іноді торнадо було кілька.

Гнів стихії призвів до загибелі п’яти осіб, травми отримали ще десятки. Зруйновані принаймні 13 будинків, повалено багато дерев, торнадо звалили навіть надгробки на кладовищах.

Троє загинули в північно-східній частині штату Алабама. Вони перебували в трейлері. В Теннессі буря спричинала смерть подружжя.

Національна служба погоди США повідомила, що щонайменше п’ять смерчів зафіксували в Алабамі, ще три – в Теннессі, один – в Луїзіані і ще чотири – в Міссісіпі. Також торнадо бачили неподалік від Атланти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button