Інтернет

Соцмережі сприяють розвитку нарцисизму у людей

Нарцисизм – побічний ефект одержимості соціальними мережами на зразок Facebook. Тут зроблено все, щоб людина постійно займалася самомилуванням (додавання своїх фото, оновлення статусу). Наприклад, фотографії профілю дозволяють привернути до своєї персони максимум уваги, пише The Times of India.

foto_cikavosti_10.08.2014-010_resized

Як показало дослідження Трейсі Еллоувей з Університету Північної Флориди, поведінка людини онлайн точно показує її особистий рівень нарцисизму. Примітно: оцінка фотографій профілю була єдиною характеристикою, що пророкує нарцисизм у чоловіків. Для жінок працювали і оцінки фотографій, і частота оновлень статусів.

Читайте також: Соціальні мережі псують настрій

В рамках дослідження взяли участь понад 400 добровольців 18-50 років. В середньому люди користувалися соцмережею по 2 години в день. У них було приблизно 500 чоловік в списку друзів. Хоча нарцисизм виявився властивий представникам обох статей, тільки жінки частіше оцінювали свої фото як “фізично привабливі”, “гламурні” і “круті”. Також жінки частіше змінювали фотографію профілю (оновлення відбувалося раз в два місяці; чоловіки це робили раз в три місяці).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button