Всесвіт

SpaceX відправить на орбіту секретний безпілотник ВПС США

Тендер на проведення чергового, п’ятого запуску X-37B SpaceX виграла у альянсу United Launch Alliance (ULA). Досі остання здійснювала всі місії за участю апарату. Як повідомила міністр ВПС США Хізер Вілсон (Heather Wilson), новий політ запланований на серпень 2017 року, точна дата не визначена. Тривалість перебування літака на орбіті також невідома. В якості носія виступить Falcon 9 Upgrade. Ця версія ракети призначена для реалізації проектів в інтересах національної безпеки і пройшла сертифікацію в 2016 році. Її технічні характеристики не розкриваються.

У травні нинішнього року SpaceX уперше взяла участь у запуску за контрактом з Національним управлінням військово-космічної розвідки (NRO) США. В рамках місії Falcon 9 Full Thrust (FT) вивела на орбіту з великим кутом нахилу (ймовірно, «Блискавку») космічний апарат USA-276, подробиці про який не уточнюються.

Імовірно, мова йде про розвідувальний супутник. Раніше місії NROL проводилися за допомогою ракет-носіїв Atlas V ULA і Delta 4 компанії Boeing. Старт Falcon 9 став для компанії 33-ним з 2010 року і п’ятим в поточному році. Зараз SpaceX продовжує випробування носія Falcon Heavy. X-37B Orbital Test Vehicle (OTV) — безпілотний орбітальний літак, розроблювальний компанією Boeing в рамках контракту з Військово-повітряними силами (ВПС) США. Хоча технічні характеристики та завдання апарату офіційно не розкриваються, відомо, що він призначений для випробування майбутніх технологій на висотах 200-750 кілометрів. Передбачається, що X-37B здатний маневрувати, змінювати орбіту і в майбутньому може використовуватися для доставки вантажів і розвідки.

Конструктивно космоплан являє собою збільшену на 20 процентних пунктів версію свого прототипу — X-40. При довжині 8,9 метра, висотою 2,9 метра і розмах крила 4,5 метра орбітальний літак має стартову масу 4898 кілограмів. Він обладнаний літій-іонними акумуляторами і сонячними панелями і може нести корисне навантаження масою до 900 кілограмів. У хвостовій частині літака встановлено ракетний двигун Rocketdyne AR-2/3, який працює на гасі і перекису водню.

На думку історика і публіциста Олександра Широкорада, X-37B може служити тестовою версією перспективного перехоплювача, за допомогою якого США мають намір інспектувати чужі космічні апарати. Перший запуск космоплану (OTV-1) відбувся у 2010 році. Дві наступних місії тривали з березня 2011 по червень 2012 і з грудня 2012 по жовтень 2014 років. В ході кожної X-37B встановлював новий рекорд за тривалістю перебування на орбіті серед апаратів подібного типу: 224, 469, 675 та 718 днів відповідно.

Четвертий запуск, OTV-4, відбувся в травні 2015 року і завершився 7 травня 2017 року близько 1:00. На відміну від попередніх польотів, на цей раз космоплан приземлився на посадкову смугу Космічного центру Кеннеді у Флориді — раніше посадка апарату проводилася на базі ВПС США «Ванденберг». Про участь SpaceX у запуску X-37B пише Breaking Defense.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments