Технології

Індія використовує фрукти для створення дешевих сонячних панелей

Такі панелі менш ефективні, ніж традиційні, але значно дешевше.

Индия использует фрукты для создания дешевых солнечных панелей

Вчені Технологічного Інституту Роорки змогли створити сенсибілізовані барвниками сонячні батареї (DSSC). Дослідники витягли антоціани — або рослинні пігменти — зі слив, чорної смородини і чорної сливи в якості недорогих сенсибілізаторів.

“Ми отримали пігмент, використовуючи етанол, і виявили, що антоціанин – відмінний поглинач сонячного світла, “— розповів провідний дослідник Сумітра Сатапаті, доцент Інституту.

Дерева Джамун, чиї плоди використовують, ростуть до 30 метрів у висоту, а тривалість їх життя більше 100 років. В Індії вони ростуть рясно і займають широкі території, плоди відомі давно своєю харчовою і лікарською цінністю, часто продаються за низькою ціною на тротуарах і на дорожніх розв’язках.

Такі сонячні батареї працюють за простим принципом: фотони, що йдуть від сонця, досягають сонячний елемент, який містить багатий електронами кремній або барвник, і сприяють руху електронів, щоб створити електрику. Чим ефективніше сонячна панель може поглинути безліч фотонів, що досягають її, тим більше електрики вона може зробити.

На даний момент сонячні батареї, сенсибілізовані барвниками, ще не так ефективні, як звичайні кремнієві сонячні елементи, але нова технологія була розцінена як дешева альтернатива, оскільки діоксид титану дешевий і доступний. Ці комірки можуть мати великий потенціал в Індії, оскільки країна швидко розширює свої сонячні потужності і зобов’язалася до 2030 року забезпечити 40% виробництва енергії за допомогою відновлюваних джерел.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button