Всесвіт

Virgin Galactic і NASA проведуть спільні дослідження

Планетолог Алан Стерн шалено схвильований майбутнім польотом, адже раніше він тільки проєктував апарати для космосу, а тепер відправиться туди сам!

Головна мета Virgin Galactic — це розвиток космічного туризму, проте компанія зовсім не проти використовувати свій суборбітальний космічний корабель в інших проєктах. Сьогодні Virgin Galactic оголосила про те, що одним з перших пасажирів літака стане планетолог Алан Стерн, який проведе кілька наукових досліджень в невагомості.

Virgin Galactic

Політ пройде в рамках Flight Opportunities Tech Flight — програми NASA, яка підтримує вчених по всьому світу і допомагає їм у проведенні досліджень безпосередньо в космосі. «Наукові дослідження на борту SpaceShipTwo дозволяють вченим брати активну участь у своїх експериментах, перевіряючи теорії та реагуючи на події в реальному часі. Ми вважаємо, що проведення наукових експериментів в суборбітальних польотах має значну цінність, і ми сподіваємося розширити наші можливості в партнерстві з програмою NASA », — прокоментував майбутній політ Майкл Колглейзер, виконавчий директор Virgin Galactic.

Колись Алан Стерн працював в NASA над місією New Horizons, тепер він займається власною дослідницькою діяльністю в Південно-Західному університеті (SwRI). В рамках програми Flight Opportunities Tech Flight NASA Стерн стане першим вченим, який здійснить політ на комерційному космічному кораблі для проведення наукових експериментів.

Дата польоту Стерна в космос ще не призначена, але представники SwRI трохи розповіли про експерименти, які дослідник збирається провести на борту. Під час двогодинного польоту Стерн протестує камеру NASA F-18, яка розроблена спеціально для зйомки при низькій освітленості, а також ряд приладів для моніторингу життєвих показників в рамках біомедичного дослідження.

«Вперше я буду працювати в космосі сам після того, як я витратив стільки років, посилаючи туди машини. Це буде головна подія в моїй кар’єрі, і для мене велика честь бути обраним », — сказав Стерн.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»