Наука

Корисні бактерії мікробіома можуть завдати організму смертельної шкоди

Вчені Седарс-Синайського медичного центру досліджували, бактерій мікробіому, яким вдається проникати крізь кишковий бар’єр. Такі бактерії, що втекли з кишечника і опинилися не на своєму місці, викликаються сильну імунну відповідь, і стають причиною багатьох запальних захворювань.

Кишковий мікробіом грає найважливішу роль в житті людини. У кишечнику мешкають трильйони бактерій, без яких людина просто не виживе. Але все добре на своєму місці. Якщо бактерії проникають крізь стінки кишечника, тоді від них не тільки немає ніякої користі, але вони представляють серйозну небезпеку.

В цьому випадку мікроби викликають активність імунітету і є причиною запальних процесів у багатьох органах. Кишкові мікроби сприяють виникненню різноманітних запальних захворювань, таких як ожиріння, захворювання печінки, рак і деякі неврологічні захворювання.

Нині існує зовсім небагато інструментів для визначення, які кишкові мікроби подолали кишковий бар’єр і активували імунні клітини за межами шлунково-кишкового тракту.

Дослідники Седарс-Синайського медичного центру, Лос-Анжелес розробили метод, що допомагає визначати, які мікроби «втекли» з кишечника.

Bifidobacterium. Один з видів кишкових бактерій Вікіпедія

“Мікроби, що перетинають кишковий бар’єр, зазвичай викликають запалення та активацію імунної системи”, – сказав Іван Вуйкович-Цвіжин, провідний автор статті. “Розуміючи, які саме мікроби проникають крізь стінки кишечника і викликають запалення, ми можемо розробити методи їх придушення».

Щоб розробити метод визначення бактерій, дослідники використовували сироватку крові, яка містить всі антитіла людини. Замість того, щоб ловити кожну бактерію, команда оцінила кількість різних типів антитіл. Оскільки кожен тип антитіл налаштований на певну бактерію, і чим більше бактерій, тим більше антитіл цього типу, вченим вдалося і дізнатися бактерій по іменах і оцінити їх кількість в сироватці.

Дослідники виявили кілька видів бактерій, на які націлена імунна система у пацієнтів із запаленням кишечника, в порівнянні зі здоровими людьми. Це виявилися кишкові бактерій Collinsella, Bifidobacterium, Lachnospiraceae і Ruminococcaceae.

Команда планує продовжувати дослідження, щоб дізнатися більше про специфічні бактерії кишечника та методи лікування такої несподіваної внутрішньої інфекції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments