Всесвіт

З’явився новий спосіб відстежити темну матерію

Учені з Австралії представили новий спосіб відстежувати темну матерію. Дослідники відзначають, що їх метод в десять разів точніше аналогів.

Image by Alexander Antropov from Pixabay

Невелика команда астрономів представила новий спосіб «побачити» темну матерію, яка оточує галактики. Дослідники відзначають, що нова методика в десять разів більше точна, ніж будь-які аналоги. Подробиці роботи можна прочитати в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

За оцінками вчених, до 85% маси у Всесвіті невидиме. Темну матерію не можна побачити безпосередньо, тому що вона не взаємодіє зі світлом, так само як звичайна матерія, з якої складаються зірки, планети і інші небесні тіла. Однак дослідники відзначили, що її можна виміряти — через вплив гравітації, яку виробляє темна матерія.

Пол Гурріа, аспірант Технологічного Університету Суїнберна, який керував дослідженнями, пояснює: «Це все одно, що дивитися на прапор, намагаючись зрозуміти, як сильно дме вітер. Ви не бачите вітер, але рух прапора може підказати вам, як сильно він дме ».

Нове дослідження будується на ефекті, який називається слабким гравітаційним лінзуванням, він є особливістю загальної теорії відносності Ейнштейна. «Темна матерія буде дуже злегка спотворювати зображення всього, що за нею стоїть, — зазначає дослідник Едвард Тейлор, який також брав участь у дослідженнях. — Цей ефект дуже схожий на читання газети через скло або іншу перешкоду ».

Слабке гравітаційне лінзування вже є одним з найуспішніших способів картування темної матерії у Всесвіті. Тепер команда дослідників використала телескоп ANU в Австралії, щоб картувати ділянки матерії, які не беруть участі в електромагнітній взаємодії. «Оскільки ми знаємо, як зірки і газ повинні рухатися всередині галактик, ми знаємо приблизно, як повинна виглядати ця галактика, — відзначають дослідники. — Вимірюючи, наскільки спотворені реальні зображення галактик, ми можемо з’ясувати, скільки темної матерії знадобиться, щоб пояснити те, що ми бачимо ».

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»