Наука

Споживання фастфуду пов’язали з небезпечним для життя захворюванням

Вчені з США показали, що споживання «швидкої їжі» пов’язане з ризиком розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки — потенційно небезпечного для життя стану, при якому в цьому органі накопичується жир.

Image by DanaTentis from Pixabay

Фастфуд люблять, напевно, скрізь, але особливо цим грішать жителі США. Хоча існує безліч досліджень, які показали, що вживання такої їжі пов’язано з підвищеним ризиком розвитку діабету і серцево-судинних захворювань. При цьому мало відомо про вплив фастфуду на ризик неалкогольної жирової хвороби печінки (НЖХП), яка також вражає понад 30 відсотків населення Сполучених Штатів. Такий патологічний стан може привести до цирозу і утворення рубців на цьому органі, що, в свою чергу, сильно підвищує ризик розвитку раку або відмови печінки.

Вчені з Університету Південної Каліфорнії проаналізували результати Національного обстеження здоров’я і харчування за 2017-2018 роки, в якому брали участь приблизно чотири тисячі дорослих жителів США. Їхні висновки представлені в журналі Clinical Gastroenterology and Hepatology.

Виявилося, у людей з ожирінням або діабетом (незалежно від інших факторів, що включають вік, стать, вживання алкоголю, фізичну активність), які щодня споживають 20 і більше відсотків калорій, що відносяться до «швидкої їжі», рівень жирової тканини в печінці значно вище в порівнянні з тими, хто їсть менше фастфуду або не вживає його зовсім. У населення в цілому (тобто навіть у тих, хто не має діабету і ожиріння) спостерігається помірне накопичення жиру в печінці, коли п’яту частину (і більше) їх раціону становить «їжа на ходу».

Результати дослідження також показали, що навіть відносно невелика кількість фастфуду з високим вмістом вуглеводів і жирів може нашкодити печінці.

“Якщо люди їдять один раз на день у ресторані швидкого харчування, вони можуть подумати, що не завдають шкоди своєму організму. Але якщо такий прийом їжі становить не менше однієї п’ятої їх щоденних калорій, вони піддають свою печінку ризику», — заявила доктор медичних наук і перший автор дослідження ані Кардашян. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button