Наука

Знайдено сліди існування надважкого бозона

Фізики, які працюють на детекторах ATLAS і CMS великого адронного колайдера виявили сліди існування надважкого бозона.

У грудні 2015 року в соціальних мережах і в мікроблогах почали поширюватися чутки про те, що ВАК вдалося виявити сліди «нової фізики» у вигляді надважкого бозона, чий розпад породжує пари фотонів із загальною енергією в 750 гіга електронвольт.

Для порівняння, маса бозона Хіггса становить 126 ГеВ, а топкварк, найважча елементарна частинка, важить 173 ГеВ, що в чотири рази менше, ніж маса частинки, яка породила фотони.

“Багато теорії припускають існування надважких частинок, які можуть розпадатися на пари бозонів Хіггса. На цю роль можуть претендувати як важкі аналоги бозона Хіггса, так і інші бозони. До недавнього часу ми не могли знайти жодного свідчення їх існування” – текст з дослідження.

Фізики з допомогою нейромережевих алгоритмів шукали ланцюжка розпадів частинок, в яких брали участь пари бозона Хіггса, тау-лептони й частки з важкими неймовірними кварками в складі.

Деякі модифікації Стандартної моделі – теорії, яка описує більшу частину взаємодій всіх відомих науці елементарних частинок – припускають, що в цих процесах можуть ховатися сліди надважких аналогів бозона Хіггса і інших переносників фундаментальних взаємодій, які не вписуються в сучасні уявлення вчених.

З’ясувалося, що розпадів, в яких брали участь пари бозонів Хіггса, було майже в п’ять разів більше, ніж про це говорить Стандартна модель. Автори нової роботи пов’язали це з розпадами надважких частинок, які були приблизно у вісім разів важчими вже відкритого бозона Хіггса.

Поки що це не абсолютний доказ існування надважкого бозона, а тільки натяки на це, тому фізики планують накопичити більше даних, щоб робити довгострокові висновки.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments