Фото

10 хитрощів, які використовують маркетологи, щоб залучити покупців

Запахи викликають спогади і асоціації набагато краще, ніж звуки або зображення. Маркетологи великих компаній прекрасно знають про цей феномен, і використовують аромати і звуки, щоб збільшити продажі своєї продукції. У нашому огляді 10 маркетингових хитрощів, про які більшість покупців навіть не здогадуються.

1. Справжній запах Apple

Покупці MacBook, iPhone і інших продуктів компанії Apple добре знають запах цих нових пристроїв. Це дуже специфічний запах, який, як вважають деякі користувачі, виходить з середини пристроїв. Інші ж вважають, що подібний аромат видає упаковка. Примітно те, що пластиковий iPhone має той самий запах, що й алюмінієвий MacBook. Сама компанія Apple це повністю заперечує.

2. Запахи в Holiday Inn

Мережа готелів Holiday Inn використовує аромати в поєднанні з музикою для того, щоб клієнти як можна довше залишалися в їхніх номерах або барах. Компанія використовує аромат троянд для весіль і запах шкіри для ділових зустрічей. Навіть особливий запах, який нібито виходить від басейну, забезпечується шляхом додавання спеціального порошку у вентиляційну систему вранці. Якщо ж відвідувачі готелю щось святкують, то Holiday Inn додасть їх свята запах фруктів.

3. Звуки картоплі фрі

Компанія macdonald’s використовує агресивну тактику при продажу картоплі фрі та інших страв. Під час обіду компанія транслює по радіо оголошення, які спеціально призначаються для водіїв. Приміром, в одному з цих рекламних оголошень присутній звук, який можна описати як щось середнє між звуками фритюрниці та системи опалення автомобіля. На фоні цього дивного звуку лунає бадьорий голос, який оголошує, що зараз водії відчують запах картоплі фрі прямо в своїх автомобілях. Мабуть компанія вважає, що тонкість в рекламі — це зайве.

4. Взуття та квіти

В магазинах Nike використовується квітковий аромат, щоб направити клієнтів до полиць з більш дорогими моделями взуття. Дослідження показали, що середній клієнт готовий витратити на $ 10 більше при покупці взуття, якщо воно пахне квітами. При цьому стіни магазинів зазвичай забарвлені в білий колір з чорним декором або зображеннями в нейтральних тонах. Це зроблено для того, щоб розслабити клієнтів і змусити їх викласти кругленьку суму.

5. M & M не пахнуть

У знаменитому магазині «Світ М & М» в Лондоні завжди відчувається напрочуд сильний аромат шоколаду. З одного боку, це зрозуміло — адже в магазині якраз продають шоколад. Але якщо придивитися, нескладно помітити, що всі товари продаються в упаковках. Сильний аромат шоколаду спеціально розпилюють в магазині, щоб пробудити апетит у покупців.

6. Мускусний запах змушує витрачати більше

Часто аромати порушують здатність людини мислити раціонально і впливають на емоції. Парфумери компанії Aromasys підбирають правильні аромати для різних закладів. В готелі і казино «Mirage» використовується аромат, заснований на полінезійських тонах, а в знаменитому «Bellagio» аромати асоціюються з Італією. У «Venetian» використовується запах з сильними нотами мускусу. Пахощі підбираються так, щоб відповідати інтер’єру, тематиws закладу і типу клієнтів, які відвідують ці заклади. А мускус часто асоціюють з мужністю та успіхом.

7. Запах для схуднення

Зазвичай люди думають, що мають надлишкову вагу, тому що поглинають більше калорій, ніж спалюють, або ж грішать на неправильний обмін речовин. Це невірно. Компанії Slimscents, Aromapatch і Prends-Moi стверджують, що набір зайвої ваги відбувається тому, що ці люди не нюхають правильні аромати, які змушують втрачати вагу. Варто оточити себе запахами свіжих фруктів і овочів під час обіду.

8. Запах хліба

Мережа магазинів Net Cost посилено використовує аромати, щоб відвідувачі магазинів купували більше продуктів. У вентиляційні системи цих магазинів постійно подаються аромати шоколаду і свіжого хліба. І це дійсно працює, люди частіше зупиняються біля полиць з хлібом і шоколадом.

9. Кориця на трупах

Більшість робочих моргів і похоронних бюро прекрасно знають запах тіл, що повільно розкладається. Улюблений аромат, який використовується в похоронних бюро, — запах кориці. Цей запах створює довірчу і затишну атмосферу, а також добре перебиває трупний запах. Якщо тіло не бальзамували перед похованням або кремацією, то завжди можна відчути несильний запах кориці. Досить цинічним є той факт, що цей аромат змушує клієнтів укладати контракт з похоронним бюро, де пахне корицею.

10. Запахи в літаках

Навіть авіакомпанії використовують парфумерію на борту літаків. Приміром, Singapore Airlines використовує аромат під назвою «Stefan Florida Waters», яким пахнуть рушники та стюардеси. Таким чином, кожен раз, коли повз проходить стюардеса, чути подих свіжості. Це позитивно впливає на настрій пасажирів і підвищує шанси, що вони в майбутньому знову скористаються послугами саме цієї авіакомпанії.

Джерело

Натхнення: mirfactov.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments