Земля

США чекає сильний землетрус

Розлом Сан-Андреас простягнувся на 1280 км по Каліфорнії. Тектонічний розлом — найдовший в штаті і один з найнебезпечніших у світі.

10e567443fd2f0d7d7011d90b4a49d78

Востаннє значний землетрус в Південній Каліфорнії стався в 1857 році. Підземний поштовх магнітудою 7,9 струсонув гори Сан-Гейбрієл поряд з Лос-Анджелесом. У 1906 році землетрусом магнітудою 7,8 зруйнувало велику частину Сан-Франциско і вбило 3 тисячі осіб.

Як вважає директор Південнокаліфорнійського центру з вивчення землетрусів Томас Джордан, найбільш знаменитий розлом в світі був спокійним довгий час, занадто спокійним, і зараз «забитий, приголомшений і готовий вибухнути». Згідно з даними Геологічної служби США, кожні 150 років південний сегмент розлому породжує сильний землетрус.

Якщо підземний поштовх магнітудою 7,8 відбудеться завтра, друге за кількістю населення місто в США, Лос-Анджелес, значно постраждає. За приблизними оцінками, 2 тисячі людей можуть загинути, 50 тисяч отримають травми, матеріальний збиток складе 200 мільярдів доларів.

Ймовірність того, що землетрус магнітудою 8,0 вдарить по Південній Каліфорнії в найближчі 30 років — 7 %. Шанси на підземні поштовхи магнітудою 7,0 і вище — 75 %.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button