Земля

Вчені: Індіанці Майя були більш войовничі, ніж вважалося раніше

За результатами нових археологічних досліджень, вчені з’ясували подробиці кривавих воєнних конфліктів за участю індіанців майя, що сталися за часів «класичного періоду». Як виявилося, ця цивілізація була ще більш войовничо, ніж заведено вважати.

Нагадаємо, майя існували з початку другого тисячоліття до нашої ери і до кінця 1690-х років, коли їх держава була завойована Іспанією. Класичний період торкнувся 250-900 року – саме тоді держави культури майя часто воювали між собою, але археологи припускали, що конфлікти були ритуальними. Експерти, які представляють Каліфорнійський університет в Берклі (США) під керівництвом Девіда Валя, з’ясували, що війни між представниками майя були ще жорстокішими, ніж здавалося раніше.

Племена навіть могли спалити місто противника і не залишити в живих навіть жінок і дітей, тому культуру майя точно не можна вважати «мирною». При вивченні осадових порід археологи знайшли залишки деревного вугілля. Це значить, що за останні півтора тисячоліття тут регулярно спалахували пожежі, особливо, між 650 і 800 роками, зазначили фахівці. Потім антропогенна активність тут почала знижуватись.

Кнопка «Наверх»
Закрыть