Екологія

США накриє хвиля ще більш потужних повеней, заявили вчені

Цієї весни майже всю континентальну територію США охопить потужна серія потопів і повеней, які будуть загрожувати життю приблизно 13 мільйонів американців. Про це заявили експерти Адміністрації океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) на прес-конференції в штаб-квартирі NOAA.

«Ті дощі, які вже відбулися в Південній Дакоті, Небрасці та інших штатах – просто прелюдія до того, що відбудеться в квітні і травні. Ми очікуємо, що станеться катастрофа, яка не поступається по силі історичним повеням 1993 і 2011 років, які заподіяли багатомільярдний збиток економіці США», — заявила Мері Еріксон (Mary Erickson), заступник голів Національної погодної служби США.

Два роки і рік тому Росію, США, Англію і ряд інших країн вразив цілий ряд надзвичайно потужних погодних явищ, таких як потужні дощі і екстремально висока спека влітку в Росії і в Південній Азії, потопи під час осені і зими в Англії і США.

Почастішання різних потопів, періодів екстремальної спеки та інших незвичайних погодних явищ в останні роки змушує багатьох вчених задуматися, чи пов’язані вони зі зміною клімату і тими перебудовами морських течій, рух вітрів в повітрі і потоків води на землі, які несе за собою зростання середньорічних температур.

Сьогодні кліматологи пов’язують багато з цих явищ з перебудовами в характері роботи кліматичного феномена Ель-Ніньо, характер руху вод Північно-Атлантичного течії і багатьох інших найважливіших «диригентів» погоди та клімату на Землі. Вони не тільки прискорили глобальне потепління, але і змінили те, як часто і в яких кількостях випадають опади.

Еріксон і її колеги передбачають, що чергова серія потужних повеней, пов’язаних з різким зростанням кількості опадів, очікує США в квітні і травні цього року. За оцінками вчених, вони торкнуться приблизно дві третини штатів і близько 200 мільйонів людей, які живуть в околицях великих річок, озер та інших водойм.

У найбільшій небезпеці будуть перебувати 13 мільйонів американців, що живуть в містах уздовж берегів річок Міссісіпі, Теннессі, Міссурі і деяких інших великих водних артерій у центральних регіонах США. За прогнозами кліматологів, їх чекають потужні повені, здатні встановити нові рекорди.

США захлестнет волна еще более мощных наводнений, заявили ученые
Карта майбутніх повеней на території США в березні-травні 2019 року

Критичні обставини, як припускають дослідники, складуться в цих регіонах Америки з трьох причин – через рекордно високий рівень опадів під час зими — він перевищив норму приблизно у два рази, швидкого танення снігу в березні та аномально потужних дощів в наступні місяці.

Ситуація може погіршитися в тому випадку, якщо в нижній течії великих річок виникнуть затори, що перешкоджають їх руху в бік Великих озер, Атлантичного океану і інших басейнів стоку.

При цьому, що цікаво, у деяких штатах у західній частині Північної Америки, навпаки, буде спостерігатись сильна засуха, яка теж може негативно вплинути на життя місцевих жителів.

Зараз фахівці NOAA та Національної погодної служби США проводять консультації з владою штатів, які найбільше постраждають від повеней, і готують рекомендації для цивільного населення.

Кнопка «Наверх»