Екологія

Вітер визнали найефективнішим джерелом енергії

Нова доповідь, яку презентувала компанія «Energy Points», розповідає про найбільш поширені і ефективні джерела енергії. В лідерах виявився вітер.

Дослідження компанії ґрунтувалося на серйозному аналізі. Так, були проаналізовані витрати на виробництво енергії та «енергетичний прибуток» – сальдо між витратами на виробництво енергії та підсумкові показники виробництва, які, як правило, вважаються в підсумковому виробленню електроенергії. Методологія розрахунку включає в себе безліч факторів. Так для розрахунку ефективності використання вугілля, газу і нафти для вироблення електроенергії компанія враховує не тільки витрати на транспортування енергоресурсів, але й оцінює викиди парникових газів, а також витрати на ліквідацію екологічних наслідків від переробки енергоресурсів. Додатковими витратами в цьому секторі виступають витрати на безперебійну подачу води.

foto_cikavosti_17.09.2014-011_resized

У випадку з більш прогресивними джерелами енергії, сонячними батареями і вітряками, в розділ «витрати» записуються особливості «життєвого циклу», тобто природні аспекти отримання електроенергії від сонця і вітру, а також вартість виготовлення і доставки спеціального обладнання.

Читайте також: Будинок-електростанція Morphocode: злетіти, поплисти і потонути

В результаті були розглянуті такі способи отримання електроенергії, як вугілля, газ, нафта, атомні електростанції, сонячні електростанції, гідроелектростанції, геотермальні електростанції і вітряки.

Найбільш ефективним способом отримання електроенергії визнані вітряки. Згідно з розрахунками «Energy Points», вітряні електростанції окупають свої витрати в 11,6 раз, ефективність таких електростанцій оцінюється в 1164%, в той час, як ефективність вугільних електростанцій склала всього 29%, нафтових – 31%, газових – 38%.

Друге місце з енергоефективності займають геотермальні електростанції – 514%, третє посідають гідроелектростанції – 317%, четверте місце – атомні електростанції (290%), замикають п’ятірку – сонячні електростанції (207%).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button