Здоров'я

Риба, горіхи і злаки сповільнять порушення когнітивних функцій

Згідно з недавнім аналізом, люди, які дотримуються середземноморської дієти, мають більш високі показники когнітивної функції. Підтримання певного типу харчування, також уповільнює розвиток розумових порушень.

Дослідники вивчили вплив компонентів середземноморської дієти на когнітивні здібності. У такому раціоні зазвичай особлива увага приділяється споживанню фруктів, овочів, цілісного зерна, горіхів, бобових, риби та оливкової олії, а також знижується споживання червоного м’яса та алкоголю.

Група вчених провели експеримент, розділивши учасників на дві групи. В першу потрапили люди, яких спостерігали протягом п’яти років. В другу — ті, яких перевіряли через два, чотири роки і десять років. Дослідники використовували стандартизовані тести для оцінки когнітивних функцій. Також вони оцінювали раціон харчування за допомогою запитальника, в якому учасники прописували середнє споживання кожного компонента дієти за рік.

Учасники з більшою прихильністю до середземноморської дієти мали найнижчий рівень ризику когнітивних порушень. А ті, хто дотримувався дієти протягом десяти років, і мав найвищі показники споживання риби, у підсумку показав найповільніший темп погіршення когнітивних функцій.

Чисельні відмінності в оцінках когнітивних функцій між учасниками з найвищою і найнижчою прихильністю середземноморській дієті були відносно невеликі, а це означає, що люди, швидше за все, не побачать різниці в повсякденному житті. Однак на популяційному рівні ці дані ясно показують, що когнітивне здоров’я залежить від дієти.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button