Всесвіт

Інженер NASA запропонував побудувати на Місяці «киснепровід»

Для створення постійної колонії на Місяці потрібні численні ресурси, і одним з найважливіших є кисень. Щоб забезпечити майбутню колонію цим цілющим газом, інженер NASA запропонував провести трубопровід від південного полюса супутника Землі, на якому виявлені великі запаси водяного льоду.

Так може виглядати майбутній “киснепровід” / © Peter Curreri

На відміну від нашої планети, на Місяці вкрай розріджена атмосфера, в основному складається з непридатних для дихання газів. Однак якщо людство планує побудувати на супутнику Землі постійну колонію, потрібно знайти спосіб забезпечити її киснем, щоб люди, які там житимуть змогли вільно дихати.

Сьогодні основний спосіб забезпечити космонавтів киснем – електроліз: через воду пропускається електричний струм, що розкладає її на водень і кисень. Такий же процес можливий на Місяці (за умови забезпечення колонії енергією від ядерного реактора або сонячних панелей), якщо буде достатньо запасів водяного льоду.

На щастя, такі запаси на Місяці є: кратери його південного полюса, що знаходяться поза досяжністю сонячного світла, буквально забиті льодом, здатним на довгі роки забезпечити ресурсами всю місячну колонію. Але з точки зору енергетичної ефективності майбутню базу слід розмістити в екваторіальній зоні супутника, де найбільше сонячного світла. Так що кисень, вироблений на полюсі, доведеться якось доставляти до людей.

Один зі способів це зробити – закачувати кисень у великі судини Дьюара і відвозити на базу за допомогою місяцеходів. Однак дослідник з NASA Пітер Каррері (Peter Curreri) запропонував альтернативний спосіб транспортування кисню за допомогою трубопроводу. Це знизить витрати на забезпечення місячних поселень киснем, адже трубопровід можна буде побудувати з місцевих матеріалів (наприклад, на Місяці чимало алюмінію), а для його роботи не будуть потрібні численний персонал і цілий загін транспортних місяцеходів.

Південний полюс Місяця (ліворуч) набагато багатший водяним льодом (блакитний), ніж Північний полюс (праворуч) / © NASA

Як повідомляється на інформаційному сайті UniverseToday.com, трубопровід прослужить не менше 10 років, буде придатний для ремонту і розширення мережі без серйозних економічних витрат. Протягом найближчих дев’яти місяців дослідники з NASA будуть займатися перевіркою концепції і оцінкою всіх ризиків (наприклад, трубопровід може бути пошкоджений випадковим ударом метеорита), після чого, в разі підтвердження життєздатності ідеї, вчені приступлять до технологічної розробки проекту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button