Головна / Всесвіт / Вчені не виключають кінець світу на Марсі 19 жовтня 2014 року

Вчені не виключають кінець світу на Марсі 19 жовтня 2014 року

За даними фахівців, до Червоної планети наближається гігантська комета.

Фахівці NASA і Європейського космічного агентства готуються зустріти комету C / 2013 A1 (Siding Spring) у Марса найближчої неділі 19 жовтня 2014. Величезне небесне тіло діаметром в 50 кілометрів пройде на мінімально близькій відстані від Червоної планети — всього в 139 тисячах кілометрів від неї.

foto_cikavosti_17.10.2014-06_resized

На думку астрономів, зіткнення двох тіл навряд чи можливо, проте деякі не виключають таку ймовірність, адже комета і Марс зближуються назустріч один одному на неймовірній швидкості в 56 кілометрів на секунду, при цьому C / 2013 A1 рухається зустрічним курсом практично «в лоб» Марса.

Читайте також: Мусульманам заборонили жити на Марсі

Науковці NASA всерйоз побоюються за апарати, що працюють на орбіті Марса. Фахівці вважають, що камені і пил, які супроводжують комету, здатні пошкодити земні пристрої. У зв’язку з цим була змінена траєкторія зондів Mars Odyssey, Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) і Mars Atmosphere and Volatile EvolutioN (MAVEN).

foto_cikavosti_17.10.2014-06-01_resized

Відзначається, що критичний для апаратів момент настане через 90 хвилин після прольоту комети і триватиме близько 20 хвилин. В цей час вони перебуватимуть за Марсом і не зможуть зняти наближення. Однак за прольотом комети спостерігатимуть роботи Opportunity і Curiosity, що працюють на поверхні планети.

При цьому вчені підкреслюють, що якщо виявлена 3 січня 2013 комета C / 2013 A1 все-таки вдарить по Марсу, то це спровокує вибух, який, в свою чергу, вивільнить енергію в 20 мільярдів мегатонн у тротиловому еквіваленті і знищить всі залишки життя, можливо, що залишилися на Червоній планеті. В результаті на Марсі трапиться місцевий кінець світу.

Натхнення: topnews.ru