Технології

Старі ліси можуть захистити від високих температур

Віковічні ліси можуть бути буфером на шляху зростаючих температур і захищати рослини від впливу спеки. Про це заявляють американські вчені.

Група вчених з Університету штату Орегон (США) провела дослідження по вивченню впливу старих лісових масивів на температурні режими. Фахівці вивчили температурні дані за 2012 і 2013 рік в більш ніж 180 місцях. Приблизно 1/3 вивчених місцевостей були плантаціями. Дослідники проаналізували лісову структуру з допомогою LiDAR – методу аерофотозйомки з використанням лазерних технологій для виявлення навіть незначних структурних змін в лісових масивах.

За словами керівника досліджень Сари Фрей, загальновідомий той факт, що закриті гущавини лісу краще всього зберігають прохолодну температуру, на відміну від лісистої відкритої місцевості. Однак Фрей також додала, що в ході досліджень був виявлений тонкий, але важливий перехід в структурі старих лісових масивів, який може справляти значний вплив на температуру в цій місцевості.

За результатами досліджень фахівці помітили, що способи використання масивів можуть стати вирішальним фактором у трактуванні перепадів температурних режимів. Вчені звертають увагу на важливість збереження старих лісових насаджень, так як вони значно сповільнюють зміни клімату і в перспективі можуть допомогти уповільнити процеси глобального потепління.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button