Технології

Китайські хіміки першими побудували надміцну стіну з графенових цегли

Китайські вчені створили міцний матеріал з графенового аерогелю і спресували його в цеглу для будівництва невеликої стіни. У результаті вони отримали стіну, яка може витримати температуру до 750 °С і тиск в 47 МПа. Стаття вчених опублікована у виданні Advanced Functional Materials.

За словами вчених, графен витримує деформацію понад 97% і не має верхньої межі щодо кількості цеглин, з яких можна побудувати стіну. Хіміки вважають, що з цього метаматеріалу можна будувати наймцніші захисні споруди.

Графен є одним з найміцніших матеріалів, створених людиною. Він являє собою шар решітки шестикутників з атомів вуглецю.

Відкриття вчених з Массачусетського технологічного інституту (MIT) в області дослідження графену стало головним науковим проривом 2018 року за версією журналу Physics World. Згідно з дослідженням учених з MIT під керівництвом Пабло Джарийо-Ерреро, двовимірний матеріал графен може поводитися і як ізолятор, і як надпровідник — залежно від того, під яким кутом розташовані його верстви відносно один одного.

У 2018 році фахівці Технічного університету Чалмерса (Швеція) скористалися ще одним властивістю графену — можливістю перетворювати тепло в електрику — для створення нового виду радіаційного детектора. Крім того, як встановили вчені США, два шари графену на підкладці з карбіду кремнію під впливом раптового удару можуть тимчасово придбати алмазну міцність.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button