Технології

Як дізнатися сокет процесора

Дана стаття про те, як дізнатися сокет процесора. Детально розберемо, де знаходиться сокет в процесорі і як дізнатися, який сокет саме у Вашого процесора. Для цього детально опишемо способи його пошуку. А картинки допоможуть Вам швидше зорієнтуватися в пошуку. Не всі сокети підходять для з’єднання того чи іншого процесора з материнською платою. Існує 5 способів визначення сокета процесора.

29-06-16-foto-600x450-1
Дізнатися сокет процесора в документації

Це найбільш простий спосіб, але підійде він не всім. Якщо Ви зберегли всі документи, що додавалися до процесора, то можете скористатися цим способом. У документації до комп’ютера можна знайти всі характеристики Вашого процесора. Для пошуку сокета знайдіть в документі розділ «загальні характеристики процесора». Далі шукаєте показники: «Socket …» або «S …», або може бути український варіант перекладу «Тип роз’єму» або «Гніздо». Це і є сокет Вашого процесора. Там же можна ознайомитися з індивідуальними рекомендаціями по установкам процесора.

29-06-16-foto-600x623-8

Дізнатися сокет процесора розібравши його

Цей спосіб менш зручний, ніж спосіб №1, так як необхідно частково розібрати комп’ютер. Далі пропонується покрокова інструкція. Для цього Вам знадобиться викрутка.

Викруткою розкручуємо на бічній кришці болти. Відкрутивши всі болти – знімаємо кришку.

29-06-16-foto-600x512-7

Знімаємо охолоджуючу систему, виглядає вона як показано на картинці. Під цією системою і знаходиться процесор.

29-06-16-foto-600x600-6

На материнській платі (в залежності від моделі) розташовується пластмасова або металева ділянка з написами. Якщо написи на кришці немає, то вона розташовується відразу під нею. Акуратно зніміть її, не зачіпаючи процесора. Ви побачите напис, в тому числі і тип сокета.

29-06-16-foto-600x556-5

Дізнатися сокет процесора по виробнику та моделі

Простий спосіб, але для нього потрібен вихід в інтернет.
Інформація про характеристики товару виробниками комп’ютерів не приховується. Вона у відкритому доступі і знайти її можна за допомогою будь-якої пошукової системи, наприклад, Google.

  • Введіть ім’я виробника комп’ютера.
  • Перейдіть на сайт виробника. Якщо не знайшли сайт виробника, можна спробувати подивитися на сайті продавця.
  • Шукаєте свою модель комп’ютера в каталогах продукції.
  • Відкриваєте характеристику товару і шукаєте сокет. Напис може бути аналогічний змісту як в зазначено в першому способі.

29-06-16-foto-600x423-4

Дізнатися сокет процесора в налаштуваннях комп’ютера

В налаштуваннях операційної системи Вашого комп’ютера вказані необхідні параметри. Необхідно дізнатися модель процесора. По таблиці зіставити модель і дізнатися тип сокета. Таблиця розташовується нижче. Якщо система Windows, то, яка модель процесора можна дізнатися наступним шляхом:

  • «Пуск» – «Панель управління» – «Система».
  • «Мій комп’ютер» – правою мишкою «Властивості» (як показано на малюнку).
  • Таблиця зіставлення процесора і сокета, згідно виробникам: Intel і AMD.

29-06-16-foto-600x366-3

Дізнатися сокет процесора c використанням спеціалізованих програм

  • Everest

Програма Everest сканує систему і видає її характеристики. Зовні дуже схожа на програму «Провідник», але має інші функції. Перед роботою скачайте програму на офіційному сайті (lavalys.com). Далі встановіть програму на своєму комп’ютері та запустіть її. Завантажуємо програму в такий спосіб: «Комп’ютер» – «DMI» – «Процесори» – «Ваш процесор». Вивчаємо інформацію про типах роз’єму для підключення до материнської плати. Там і буде вказано тип сокета або тип роз’єму.

29-06-16-foto-600x303-1

  • CPU-Z

Аналогічна програма з найпростішим інтерфейсом. Завантажити програму можна на сайті http://cpuz.ru/cpuz_download.htm. Після відкриття першої ж вкладки Ви бачите на екрані свої характеристики процесора. Тип роз’єму або сокет знаходиться в пункті 1.

29-06-16-foto-600x709-2

Кожен для себе вибирає свій спосіб визначення сокета процесора. Комусь простіше розібрати комп’ютер, а для когось простіше автоматизувати процес програмним забезпеченням. Незалежно від способу, слід пам’ятати, що роз’єми різні і слід підбирати їх відповідно. Від правильного складання Вашого комп’ютера залежить його робота в цілому. Розібратися, як дізнатися сокет процесора Вам допоможе і відео.

https://youtu.be/mSxYvRxElko


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button