Наука

Старіння людини можна відстежувати за допомогою сканування сітківки

Дослідники запропонували новий метод оцінки траєкторії старіння: на основі аналізу за допомогою ІІ змін сітківки ока.

Дослідники з Інституту досліджень старіння Бака, Google Health і Лікарні Цукерберга в Сан-Франциско розробили технологію оцінки старіння людини на основі аналізу зображень очного дна. Метод eyeAge дозволяє оцінити навіть короткострокові зміни і підійде для оцінки ефективності заходів, спрямованих на уповільнення вікових змін.

Незначні зміни в капілярах сітківки часто залишаються непоміченими, але їх можна виявити за допомогою навченої нейромережі, пояснюють вчені. Раніше дослідники з Google розробили моделі для прогнозування діабетичної ретинопатії по зображеннях сітківки і використовували їх для виявлення як мінімум 39 очних захворювань.

Для оцінки віку дослідники навчили цю модель на основі набору даних, який включає динамічні спостереження для понад 100 тис. пацієнтів. Готова модель була протестована на знімках сітківки 64 тис. людей, отриманих з британського біобанку.

Дослідження показало високу кореляцію між віком, оціненим за допомогою eyeAge, і хронологічним віком. При цьому результати показують більш точний коефіцієнт позитивного прогнозу для двох послідовних відвідувань окремих людей, а не для випадкових, які збігаються за віком людей.

Результати показують, що потенційно менш ніж за рік ми зможемо визначити траєкторію старіння з точністю 71%, відзначаючи помітні зміни в очах тих, хто проходить лікування, забезпечуючи дієву оцінку геропротекторної терапії, – говорить Сара Ахаді, Співавтор і колишній науковий співробітник Google Research

Дослідники відзначають, що нині для оцінки старіння використовується метод оцінки фенотипичного віку, який заснований на аналізі біомаркерів з крові. Цей метод широко себе зарекомендував, але він погано підходить для оцінки короткострокових змін. Навпаки, найтонші кровоносні судини в сітківці фіксують всі зміни в організмі і не залежать від прийому їжі або інфекційного захворювання. Разом з іншими інструментами їх можна використовувати для оцінки ефектів терапії, спрямованої на уповільнення старіння.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button