Наука

Знайдено нову причину захворювань щитовидної залози

Біологи пов'язали 112 генів із захворюваннями щитовидної залози. 

У найбільшому геномному дослідженні вчені знайшли понад 100 генів, які пов’язані із захворюваннями щитовидної залози. Вони шукали відмінності в геномах людей з різним рівнем тиреотропного гормону (ТТГ). Його виробляє гіпофіз в головному мозку, він контролює кількість гормонів, що виробляються щитовидною залозою.

В рамках нового дослідження вчені виявили 112 генів, які можуть впливати на рівень ТТГ і, отже, на ризик захворювання щитовидної залози у людей. З цих 112 генів 78 ніколи раніше не асоціювалися з рівнем ТТГ.

Деякі з них беруть участь у зростанні кровоносних судин і виживанні нервових клітин. Потрібні подальші дослідження, щоб точно зрозуміти, як ці процеси сприяють захворюванню щитовидної залози.

Щитовидна залоза знаходиться в горлі і виділяє гормони. Вони потрібні для контролю роботи клітин, які перетворюють поживні речовини і кисень в енергію. Люди з гіпертиреозом відрізняються надактивною роботи щитовидної залози, яка виробляє надмірно високі рівні цих гормонів. У людей з гіпотиреозом все навпаки.

Гіпертиреоз може спричинити втрату ваги та нерегулярне серцебиття, а гіпотиреоз призводить до збільшення ваги та запорів. Щоб краще зрозуміти, які гени впливають на роботу щитовидної залози, вчені проаналізували геноми майже 250 000 людей європейського походження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button