Людина

Старіння організму відбувається у три етапи: у 34, 60 і 78 років

Дослідники зі Стенфордського університету з’ясували, що старіння людини не є безперервним процесом. Згідно з результатами дослідження, опублікованого в журналі Nature Medicine, фізичне старіння організму охоплює три різних поворотних моменту, перший з яких починається у віці близько 34 років. В ході роботи вчені проаналізували склад плазми крові — безклітинної, рідкої фракції крові понад 4200 осіб у віці від 18 до 95 років і прийшли до висновку про те, що рівень 373 білків у крові може дати підказку про здоров’я людини і показати зміни, які відбуваються з віком.

Старение организма происходит в три этапа: в 34, 60 и 78 лет

Виявилося, що ми старіємо різко і в три етапи

Білки плазми крові — показник стану організму

Професор неврології Стенфордського університету Тоні Вісс-Корай повідомив у прес-релізі дослідження, що ученим давно відомо про те, що вимірювання певних білків у крові може надати інформацію про стан здоров’я людини — наприклад, кількість ліпопротеїнів є показником здоров’я серцево-судинної системи. Однак раніше дослідникам не було відомо, що приблизно третина всіх білків у плазмі крові помітно змінюються з віком. Тепер, завдяки отриманим результатам, вчені можуть визначити вік з точністю до трьох років.

У ході дослідження фахівці звернули пильну увагу на зміну рівня білків у крові. Виявилося, що у кожного з нас є три рушійних етапи старіння, які відбуваються в різному віці. Дослідники не виключають, що зміна рівня білків не лише характеризує, але і викликає феномен старіння. Річ у тім, що білки — це основні працівники складових клітин організму. Коли їх відносні рівні зазнають істотні зміни, це означає, що організм теж змінюється. Дивлячись на тисячі білків у плазмі крові, дослідники змогли отримати уявлення про те, які зміни відбуваються по всьому тілу.

Чоловіки і жінки старіють по-різному

Таким чином, згідно з отриманими результатами, фізіологічне старіння організму відбувається не поступово, а різко і поетапно. Ці три етапи в середньому припадають на вік 34, 60 і 78 років. Це відбувається тому, що замість того, щоб постійно збільшуватися, зменшуватися чи залишатися незмінним протягом усього життя, рівні багатьох білків деякий час залишаються постійними, а потім у тій або іншій точці відбуваються раптові зрушення вгору або вниз. Ці зрушення мають тенденцію об’єднуватися в три окремих моменти життя людини: молодість, пізній середній вік і літній вік. Більш того, дослідники виявили, що зміни значної кількості білків розрізнялися в залежності від статі. Таким чином, вчені вважають, що чоловіки й жінки все-таки старіють по-різному.

Старение организма происходит в три этапа: в 34, 60 и 78 лет

Дослідники також заявили про те, що більше жінок повинні брати участь у дослідженнях

Вчені вважають, що в майбутньому аналіз рівня білків у крові може виявити випадки передчасного старіння, допомагаючи лікарям втрутитися в потенційний розвиток таких проблем зі здоров’ям, як деменція. Крім того, отримані результати можуть допомогти експертам розробити нові способи уповільнення старіння. Так чи інакше, будь-які клінічні застосування даного методу принесуть користь, а також допоможуть шукати ліки проти хвороби Альцгеймера і серцево-судинних захворювань.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button