Людина

Вчені знайшли спосіб зробити людей невразливими до радіації

Вчені знайшли в людському організмі аналог захисного білка тихоходок. На думку фахівців, активізація цієї речовини – це спосіб зробити людей невразливими до радіації.

Японські вчені вирішили встановити причину стійкості мікроскопічних безхребетних типу тихоходки до радіаційного випромінювання, а також визначити, що саме є запорукою вміння цих тварин впадати в стан ангідробіоза («висихання»). Для цього фахівці розшифрували геном одного з видів, і виявили унікальний ген, що кодує білок Dsup. Щоб дослідити його функції, експерти ввели органічну речовину в клітини людини і виявили ряд цікавих властивостей: розриви ДНК мінімізувалися, як і кількість її пошкоджень.

Після цього вчені взялися за перевірку геному інших організмів, у спробі знайти аналоги білка, який має регенеративні і захисні властивості. Їм це вдалося, і в групі HMGN були виявлені подібні функції. Фахівці поки не можуть прийти до єдиного висновку, як у хребетних і мікроскопічних тихоходок з’явилася загальна ділянка білка, проте результати експериментів по впровадженню Dsup в людський організм показують, що подібне суміщення може вкрай сприятливо позначитися на захисних можливостях тіла.

Активізація такої органічної речовини – це більше, ніж реальний спосіб позбавити людей від гіперчутливості до тих чи інших препаратів, речовин або впливів, а також, можливо, зробити їх невразливими до радіації.

Кнопка «Наверх»
Закрыть