Земля

Магнітне поле Землі, можливо, породила мантія планети, а не ядро

Вчені з Інституту геофізики і фізики планет Інституту океанографії Скриппса: Дейв Стегман, Лія Циглер і Ніколас Бланк дали нові оцінки термодинаміки ранньої земної мантії. Результати дослідження, можливо, перевернуть уявлення про зародження магнітного поля планети й змінять розуміння її історії.

Багато років геологи спиралися на припущення про те, що магнітне поле було згенеровано зовнішньою рідкою частиною ядра Землі. За цією гіпотезою, магнітне поле утворилося внаслідок теплової конвекції від швидкого обертання розігрітого рідкого металу. В твердій мантії подібний процес йти не може.

У 2007 році вчені з Франції припустили, що нижня третина земної мантії була розплавленою перші 4,5 мільярди років існування планети. Цю частину мантії назвали «океаном базальної магми». Ідею розвинули Стегман та Циглер. Через шість років вони опублікували першу роботу, в якій розрахували граничні термодинамічні показники мантії, необхідні для створення магнітного поля планети.

«На цей момент ми не збудували єдину теорію термічної еволюції Землі, — поділився Стегман, — Наше дослідження — лише наступний крок до розуміння того, як сформувалася планета».

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»