Земля

Стародавні будови мають астрономічне призначення

Дослідники з Аделаїдського університету, Австралія, вперше статистично довели, що найбільш ранні кам’яні споруди на території Британії, так звані Великі кола (grеat circles), відображають своїм розташуванням і формою переміщення, що Сонце і Місяць здійснювали 5000 років тому.

dbbe185e0d049a360acaad40b3b9b30e
У цьому дослідженні для розрахунків конфігурацій зірок і планет, які знайшли відображення в цих стародавніх кам’яних спорудах, широко використовуються інноваційні 2-D та 3-D технології.

«Ніхто до нас не підтверджував статистичними розрахунками, що та чи інша конкретна кам’яна споруда пов’язана з певними астрономічними явищами – це все висловлювалося лише на рівні припущень», – сказав керівник проекту і запрошений співробітник Аделаїдського університету доктор Ґейл Хіггінботтом.

Досліджуючи найдавніші з Великих кам’яних кіл, побудовані в Шотландії (Калланіш, острів Льюїс, і Стеннес, Оркнейські острови – обидві споруди побудовані раніше, ніж мегаліт Стоунхендж, приблизно на 500 років), дослідники виявили високий відсоток відповідностей з конфігураціями, в яких знаходилися в той час Сонце і Місяць.

Однак розміщення і форма цих каменів пов’язані не тільки з розташуванням Сонця і Місяця. Дослідники виявили складний взаємозв’язок між конфігурацією каменів, навколишнім ландшафтом і горизонтом, а також рухом Сонця і Місяця по небу на тлі цього ландшафту.

Дослідження опубліковане в журналі Journal of Archaeological Science: Reports.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments