Земля

Японське цунамі віднесло морських мешканців до узбережжя Північної Америки

Цунамі, викликане найпотужнішим землетрусом в історії Японії, призвело до великої «міграції» морських мешканців до протилежного узбережжя Тихого океану. Американські вчені вивчили біоту, яка населяє уламки об’єктів з японського берега, і виявили там популяції 289 видів живих організмів. Стаття опублікована в журналі Science.


У 2011 році біля східного узбережжя японського острова Хонсю стався найсильніший в історії країни землетрус магнітудою 9 (за деякими підрахунками — 9,1) балів. Землетрус також викликав сильне цунамі (його висота досягала 40 метрів), яке призвело до масивного забруднення Тихого океану уламками об’єктів, що перебували на узбережжі: наприклад, пірсів і рибальських барж. Згодом, ці уламки віднесло з східну частину океану в західну і центральну частини: деякі фрагменти руйнувань були виявлені, наприклад, біля західного узбережжя Північної Америки.

Японское цунами отнесло морских обитателей к побережью Северной Америки
Рибальські баржі, пришвартовані до берега, а також підстави пірсів і морські буйки можуть служити місцем проживання багатьох морських організмів: від протистів і безхребетних до дрібних популяцій риб. Автори нової роботи виявили, що уламки об’єктів з берега Японії перенесли з собою і всю фауну, яка їх населяє: на сім тисяч кілометрів від їх початкового місця проживання.

Вчені вивчили 634 об’єкта, принесених з західного узбережжя Японії: рибальську пристань і баржу, уламки дерев і безліч буйків. Дослідники виявили популяції 289 видів організмів, серед яких гігантська устриця (Crassostrea gigas), вид морського блюдечка Siphonaria sirius, а також популяція смугастих опленгатів (Oplegnathus fasciatus).


Більшість організмів були виявлені всередині і на поверхні риболовного судна з порту японського міста Місава, яке винесло до берега американського штату Орегон в червні 2012 року.

Звичне місце проживання всіх знайдених організмів — західна частина Тихого океану, що, на думку вчених, означає, що до берегів Північної Америки вони потрапили саме з Японії.

Кнопка «Наверх»