Земля

Вчені запропонували масово їсти комах для порятунку планети

На думку експертів, вживання в їжу комах по всьому світу допоможе сповільнити темпи глобального потепління, так як пов’язаних з сільським господарством викидів парникових газів у цьому випадку стане помітно менше.


Експерти проаналізували інформацію від Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, а потім зіставили те, як на навколишнє середовище впливає виробництво м’яса, а також «альтернативної» їжі. До останньої категорії можна віднести, наприклад, комах, сою і синтетичне м’ясо, яке поки що масово не виробляють. Повідомляється, що це перше дослідження такого роду. Його результати викладені у виданні Global Food Security.

Вчені з’ясували, що у всьому світі для пасовищ використовують вдвічі більше площ, ніж для орних угідь. При цьому худоба споживає приблизно третину від усіх зібраних культур. Сучасне тваринництво вимагає величезних енергетичних витрат (в широкому сенсі) і різко збільшує викиди парникових газів. Але автори досліджень запропонували своє вирішення цієї проблеми. Можна, звичайно, сподіватися на штучне м’ясо, але поки що його виробництво в промислових масштабах не ведеться. Важливо і те, що, на думку вчених, цей крок також призведе до величезних енергетичних витрат. Тому найкращою заміною м’ясу фахівці вважають цвіркунів і личинок борошняних жуків.

Якщо замінити ними половину споживаного м’ясо, це скоротить сільськогосподарські угіддя на третину. Вивільниться 1680 млн гектарів землі, що в 70 разів перевершує площу, яку займає Великобританія.

Залишилася «лишень дрібничка»: змусити людей відмовитися від улюбленого м’яса і прищепити їм любов до малоприємних на вид комах. На щастя, їсти живих жучків ніхто не закликає. А фахівці з Фінляндії не так давно створили харчові інгредієнти з цвіркунів і борошняних черв’яків. З цієї субстанції можна буде робити, наприклад, фрикадельки, які за смаком виявляться схожими на м’ясні. Такі страви до того ж будуть містити велику кількість білка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button