Земля

Стародавній дельфін-хижак пролив світло на еволюцію

Вчені з Чарлстонського коледжу (США) зробили перший докладний опис скелета великого вимерлого дельфіна Ankylorhiza tiedemani. Це дозволило зробити кілька цікавих відкриттів, в тому числі і про еволюцію сучасних дельфінів.

Robert W Boessenecker

Дельфіни Ankylorhiza tiedemani жили на планеті близько 30-23 мільйонів років тому в епоху олігоцену. Це була велика тварина, яка досягала у довжину п’ять метрів. Вивчивши особливості її анатомії, вчені вважають, що цей дельфін був одним з провідних хижаків в тому співтоваристві, де він жив. А сам скелет був знайдений в Південній Кароліні ще в дев’яності роки, але тільки тепер був настільки докладно описаний і вивчений.

Дослідники виявили, що у цього хижака, який є предком сучасних дельфінів і китів, відсутні кілька важливих характеристик для плавання. Це свідчить, за словами вчених, про те, що сучасні дельфіни і кити незалежно один від одного розвинули схожі риси, що обумовлюється паралельною еволюцією. Наприклад, у порівнянні зі своїми давніми предками, всі кити і дельфіни мають додаткові хребці у хвостах, які надає їм гнучкість і плавальну силу. Тобто ці функції, як вважають дослідники, еволюціонували двічі.

«Раніше вважалося, що ці особливості еволюціонували, ще до того, як предки вусатих китів відкололися від предків дельфінів, але дослідження говорить, що ці риси є результатом конвергентної еволюції» — розповідає керівник дослідження Роберт Боессенекер.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button