Земля

Стародавній фалос і ріг достатку знайшли вирізаними в римському форте в Іспанії

Сильна злива оголила давньоримські кам’яні різьблені зображення фалоса, обличчя і рогу достатку в форте I століття в Іспанії.

Проливні дощі в Іспанії допомогли вченим знайти кам’яні різьблені зображення фалоса, людського обличчя і роги достатку в давньоримському форті.

Їх зробили в Тоссалу-де-ла-Кала, форті, побудованому в I столітті до нашої ери в сучасному Бенідормі, на узбережжі Середземного моря. Хоча артефакти знайшли в 2020 році, міська влада і археологи зробили заяву тільки в травні 2023 року, щоб «забезпечити захист рельєфу», згідно з заявою влади міста Бенідорм.

Обличчя, фалос і ріг достатку вирізали на площі розміром приблизно 57 на 42 см. Однак первісне різьблення могло бути більшим, враховуючи, що частина скелі відсутня, пояснив Хесус Мораталла, директор розкопок і доцент археології в Університеті Аліканте, Іспанія.

Тріо різьблених фігурок унікальні, «оскільки немає [відомих] посилань на подібні гравюри і рельєфи» на раніше окупованих римлянами територіях, — говориться в заяві радника з питань історичної та культурної спадщини Бенідорма Ани Пеллісер.

І ріг достатку, і фалос традиційно вважалися провісниками або талісманами удачі, захисту і достатку. Фалос, зокрема, повинен був мати апотропну функцію, тобто його функція повинна була полягати в тому, щоб відганяти зло від цього місця і людей, пов’язаних з ним.

Захисні якості фалосів засвідчені давньоримськими письменниками Марком Теренцієм Варроном (жив з 116 р до н.е. по 27 м до н.е.) і Плінієм Старшим (з 23 по 79 р н.е.).

Розкопки почалися в Тоссалу-де-ла-Кала в 1940-х роках. Університет Аліканте спостерігає за роботою стародавнього форту з 2013 року. Також він відомий як кастелум і служив сторожовою вежею з видом на води недалеко від Аліканте, Іспанія, для морських атак. Його побудували в 77 р до н.е. під командуванням Квінта Серторія, римлянина, який став бунтівником і лідером Серторіанських воєн. Вони велися проти Римської республіки між 80 м до н.е. і 72 м до н.е. на Піренейському півострові.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button